1 czerwca 2022

TVN24: „Paweł Juszczyszyn przywrócony do pracy i od razu przeniesiony do innego wydziału oraz wysłany na urlop. Składa skargi”


Udostępnij

„Sędzia Paweł Juszczyszyn, według zarządzenia prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie, został co prawda przywrócony do pracy, ale jednocześnie otrzymał zarządzenia o przeniesieniu do innego wydziału i wysłaniu na zaległy urlop. – Te decyzje będę kwestionował, te decyzje są podjęte z rażącym naruszeniem prawa – mówił Juszczyszyn w środę do dziennikarzy. Dodał, że złoży skargę do […]


„Sędzia Paweł Juszczyszyn, według zarządzenia prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie, został co prawda przywrócony do pracy, ale jednocześnie otrzymał zarządzenia o przeniesieniu do innego wydziału i wysłaniu na zaległy urlop. – Te decyzje będę kwestionował, te decyzje są podjęte z rażącym naruszeniem prawa – mówił Juszczyszyn w środę do dziennikarzy. Dodał, że złoży skargę do do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.”

Paweł Juszczyszyn pojawił się przed Sądem Rejonowym w Olsztynie w środę chwilę po godzinie 8. Nie może jednak wrócić do orzekania z powodu zarządzeń, które otrzymał.

– Prezes Maciej Nawacki zdecydował o tym, że wysyła mnie przymusowo na urlop i jednocześnie podjął decyzję o tym, że przenosi mnie do wydziału rodzinnego z mojego macierzystego wydziału I cywilnego. Te decyzje będę kwestionował, te decyzje są podjęte z rażącym naruszeniem prawa, w szczególności decyzja o przeniesieniu mnie z wydziału cywilnego do rodzinnego – tłumaczył w środę Juszczyszyn.”

Jak podkreślił, decyzja ta „nie spełnia ani wymogów merytorycznych, ani nie wypełnia warunków formalnych”.

– Ja mam ponad 20-letnie doświadczenie w sprawach cywilnych i drugi co do długości staż w moim wydziale cywilnym, a Prawo ustroju sądów powszechnych wymaga uwzględnienia przy przenoszeniu sędziego do innego wydziału, który się zajmuje inną dziedziną, w szczególności uwzględnienia stażu pracy w danym wydziale – mówił sędzia.”

Tekst pochodzi z portalu TVN24

Pełna treść artykułu: TVN24: „Paweł Juszczyszyn przywrócony do pracy i od razu przeniesiony do innego wydziału oraz wysłany na urlop. Składa skargi”