16 kwietnia 2021

TVN24: „Orzeczenie o „precedensowym charakterze”. Sędzia Juszczyszyn musi zostać przywrócony do pracy”


Udostępnij

„Sędzia Paweł Juszczyszyn musi zostać przywrócony do pracy – zdecydował Sąd Rejonowy w Bydgoszczy, zaznaczając, że należy go dopuścić „do wykonywania wszystkich praw i obowiązków służbowych przysługujących z tytułu pełnienia urzędu”. Informację przekazał TVN24 pełnomocnik sędziego Michał Romanowski. „Postanowienie nakazujące przywrócenie Pana sędziego Pawła Juszczyszyna do orzekania dowodzi, że prawo czasami drzemie, ale nigdy nie […]


„Sędzia Paweł Juszczyszyn musi zostać przywrócony do pracy – zdecydował Sąd Rejonowy w Bydgoszczy, zaznaczając, że należy go dopuścić „do wykonywania wszystkich praw i obowiązków służbowych przysługujących z tytułu pełnienia urzędu”. Informację przekazał TVN24 pełnomocnik sędziego Michał Romanowski. „Postanowienie nakazujące przywrócenie Pana sędziego Pawła Juszczyszyna do orzekania dowodzi, że prawo czasami drzemie, ale nigdy nie umiera” – napisał w oświadczeniu. W połowie marca do sądu skierowano wniosek o zabezpieczenie roszczenia Pawła Juszczyszyna.”

„Jak powiedział adwokat Michał Romanowski w rozmowie z TVN24, sąd uwzględnił argumentację sędziego Pawła Juszczyszyna. W związku z tym sędzia musi zostać przywrócony do pracy i dopuszczony do orzekania.”

„Sąd nakazał Sądowi Rejonowemu w Olsztynie „dopuścić Pawła Juszczyszyna do wykonywania wszystkich praw i obowiązków służbowych przysługujących z tytułu pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Olsztynie”. W szczególności – orzekł sąd – chodzi o uwzględnianie Juszczyszyna w wyznaczaniu terminów posiedzeń i przydzielaniu spraw oraz „zaniechanie aktów skutkujących niedopuszczeniem Pawła Juszczyszyna do wykonywania obowiązków”.”

Tekst pochodzi z portalu TVN24.pl

Pełna treść artykułu: TVN24: „Orzeczenie o „precedensowym charakterze”. Sędzia Juszczyszyn musi zostać przywrócony do pracy”