29 sierpnia 2019

TOK FM_mic_zdjęcie

TOK FM: Sędzia Żurek z nowym postępowaniem dyscyplinarnym. „O wszczęciu postępowań dowiadujemy się z radia”


Udostępnij

„W środę na stronie internetowej Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych pojawiła się informacja o wszczęciu postępowania  dyscyplinarnego przeciwko sędziom – tu cytat – „niestosującym się do nakazu powściągliwego korzystania z mediów społecznościowych”. Jak czytamy dalej, chodzi między innymi o „Waldemara Ż., sędziego Sądu Okręgowego w Krakowie”.” „Sędzia Żurek – w rozmowie z redaktor Kowalską – […]


„W środę na stronie internetowej Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych pojawiła się informacja o wszczęciu postępowania  dyscyplinarnego przeciwko sędziom – tu cytat – „niestosującym się do nakazu powściągliwego korzystania z mediów społecznościowych”. Jak czytamy dalej, chodzi między innymi o „Waldemara Ż., sędziego Sądu Okręgowego w Krakowie”.”

„Sędzia Żurek – w rozmowie z redaktor Kowalską – przyznał wprost, że sprawa jest dla niego nowa i dowiaduje się o niej właśnie z naszej audycji. – Mamy teraz taki stan w Polsce, że o wszczęciu postępowań dyscyplinarnych przeciwko sędziemu dowiadujemy się na przykład z radia. Dla mnie jest to nowość – podał.”

„Jak mówił dalej, „od lat jest atakowany przez tak zwaną dobrą zmianę”. Doprecyzował, że rzecznicy dyscyplinarni uruchomili wobec niego już cztery postępowania: dwa dyscyplinarne i dwa wyjaśniające. – To będzie więc trzecie. Ale ja nie mam żadnych oporów, żeby mówić, że jest naruszany ład konstytucyjny w Polsce i to bardzo głęboko. Zmierzamy w kierunku państwa autorytarnego, za pomocą parlamentu i działań części rządu – przekonywał gość Analiz. W jego opinii, „rzecznicy dyscyplinarni, którzy są wybrani przez ministra także wpisują się w te czynności”.”

Tekst pochodzi z portalu tokfm.pl

Pełen artykuł: Sędzia Żurek z nowym postępowaniem dyscyplinarnym. „O wszczęciu postępowań dowiadujemy się z radia”

Zobacz też: Waldemar Żurek – Archiwum Represji