9 marca 2021

Tok.FM: Trzecie podejście do przesłuchania sędziego Tulei. „Każdy scenariusz jest możliwy, nawet spektakularne kino akcji”


Udostępnij

„W najbliższy piątek prokuratura chce przesłuchać Igora Tuleyę. Będzie to już trzecia próba, bo na dwa poprzednie terminy sędzia się nie stawił. Podobnie ma zrobić i tym razem. – Każdy scenariusz jest możliwy, nawet takie spektakularne kino akcji ze sceną, w której jestem zatrzymywany. Ale spokojnie, mam 51 lat i jak na swój wiek, jestem […]


„W najbliższy piątek prokuratura chce przesłuchać Igora Tuleyę. Będzie to już trzecia próba, bo na dwa poprzednie terminy sędzia się nie stawił. Podobnie ma zrobić i tym razem. – Każdy scenariusz jest możliwy, nawet takie spektakularne kino akcji ze sceną, w której jestem zatrzymywany. Ale spokojnie, mam 51 lat i jak na swój wiek, jestem niesamowicie sprawny – mówił w TOK FM Tuleya.”

„Igor Tuleya, mimo orzeczenia Sądu Apelacyjnego o tym, że jest sędzią i jego immunitet nie został uchylony, wciąż nie może wrócić do pracy w Sądzie Okręgowym w Warszawie, bo taka jest decyzja prezesa tego sądu Piotra Schaba. W poniedziałek pełnomocnik sędziego Tulei złożył zatem – w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Żoliborza, w wydziale pracy i ubezpieczeń społecznych – wniosek o zabezpieczenie. – Domagamy się dopuszczenia mnie do służby sędziowskiej – powiedział w TOK FM Igor Tuleya. – Sędzia również jest obywatelem i ma takie samo prawo, jak każdy inny, dochodzić swoich roszczeń przed sądem pracy – dodał.”

„Sprawa może okazać się nieco skomplikowana. Tuleya podkreślił, że jego wniosek trafił do sądu pracy, który powinien go „niezwłocznie rozpoznać”. Z drugiej strony zauważył jednak, że Sąd Rejonowy może chcieć wyłączyć się z tej sprawy, ponieważ jest podległym Sądowi Okręgowego i jego prezesowi, który jest po drugiej stronie całego tego sporu.”

„- Sytuacja jest dość niezręczna. Sędziowie rejonowi pewnie kojarzą osobę prezesa Sądu Okręgowego i myślę, że ze względu na konflikt interesów niekoniecznie sędzia rejonowy będzie chciał rozpoznawać mój wniosek, ale może się mylę – mówił Tuleya. Jeśli stałoby tak, jak przypuszcza, sprawa prawdopodobnie trafi do innego sądu, który nie podlega Sądowi Okręgowemu w Warszawie.”

Tekst pochodzi z portalu Tok.FM

Pełna treść artykułu: Tok.FM: Trzecie podejście do przesłuchania sędziego Tulei. „Każdy scenariusz jest możliwy, nawet spektakularne kino akcji”