24 lutego 2021

Tok.FM: Prokuratura Krajowa pozywa niepokorną prokuratorkę. Domaga się przeprosin i wpłaty środków na cel społeczny


Udostępnij

Prokuratura Krajowa poinformowała, że wystąpiła na drogę sądową w związku z – jak podano w komunikacie – „szkalującymi wypowiedziami” jednego z prokuratorów. Chodzi o Katarzynę Kwiatkowską i jej wypowiedzi dla „Gazety Wyborczej”. Prokurator Katarzyna Kwiatkowska jest jedną z tych osób, które – decyzją Prokuratury Krajowej – zostały oddelegowane do nowych jednostek, odległych od miejsca zamieszkania […]


Prokuratura Krajowa poinformowała, że wystąpiła na drogę sądową w związku z – jak podano w komunikacie – „szkalującymi wypowiedziami” jednego z prokuratorów. Chodzi o Katarzynę Kwiatkowską i jej wypowiedzi dla „Gazety Wyborczej”.

Prokurator Katarzyna Kwiatkowska jest jedną z tych osób, które – decyzją Prokuratury Krajowej – zostały oddelegowane do nowych jednostek, odległych od miejsca zamieszkania i dotychczasowego miejsca pracy nawet o setki kilometrów. Kwiatkowska została wysłana do prokuratury w Golubiu-Dobrzyniu, oddalonej od Warszawy (gdzie pracowała) o około 180 kilometrów.

Kwiatkowska to też szefowa prokuratorskiego stowarzyszenia Lex super omnia, która otwarcie sprzeciwia się reformom wymiaru sprawiedliwości wprowadzanym przez obecny rząd.

Od początku – także w TOK FM – podkreślała, że decyzja o jej zesłaniu nie zawierała żadnego uzasadnienia. W rozmowie z Ewą Ivanovą z „Gazety Wyborczej” Kwiatkowska powiedziała: „Kiedyś te rządy się skończą i przyjdzie czas merytorycznych rozliczeń. W przypadku prokuratora Bogdana Święczkowskiego w grę będzie wchodziło wiele postępowań nie tylko dyscyplinarnych, ale też karnych. Nie chce nikogo straszyć, ale stowarzyszanie gromadzi na to dowody”.

I właśnie w związku z tą wypowiedzią Prokuratura Krajowa zamierza wystąpić na drogę sądową. „Wypowiedzi Pani prokurator Katarzyny Kwiatkowskiej (…) zawierające insynuacje, że kierownictwo Prokuratury Krajowej dopuszcza się przestępstw i innych naruszeń, są bezprawne. Podważają autorytet Prokuratury Krajowej i godzą w jej dobre imię” – czytamy w oświadczeniu opublikowanym w środę na stronie internetowej PK.

Dalej przedstawiciele prokuratury stwierdzają, że Katarzyna Kwiatkowska – „przedstawiając Prokuraturę jako instytucję, gdzie dochodzi do łamania przepisów prawa, podważa wiarygodność i narusza godność urzędu, który sama reprezentuje”.

Tekst pochodzi z portalu Tok.FM

Pełna treść artykułu: Tok.FM: Prokuratura Krajowa pozywa niepokorną prokuratorkę. Domaga się przeprosin i wpłaty środków na cel społeczny