15 stycznia 2020

TOK FM_zdjęcia

Tok.FM: „Ministerialny bat na sędziów jednak nie sięga każdego. Wyrok, który pokazał, że Rzecznik Dyscyplinarny Sędziów nie jest wszechmocny”


Udostępnij

„Rzecznik Dyscyplinarny Sędziów i jego zastępcy nie mają prawa wszczynać postępowań dyscyplinarnych wobec sędziów z rejonu i okręgu. To ważne orzeczenie, które może wpłynąć na zawodowe losy wielu sędziów.” „Mowa o rozstrzygnięciu sądu dyscyplinarnego przy Sądzie Apelacyjnym we Wrocławiu. Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Przemysław Radzik postawił sędzi Olimpii Barańskiej-Małuszek dwa zarzuty związane z rzekomym pomówieniem […]


„Rzecznik Dyscyplinarny Sędziów i jego zastępcy nie mają prawa wszczynać postępowań dyscyplinarnych wobec sędziów z rejonu i okręgu. To ważne orzeczenie, które może wpłynąć na zawodowe losy wielu sędziów.”

„Mowa o rozstrzygnięciu sądu dyscyplinarnego przy Sądzie Apelacyjnym we Wrocławiu. Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Przemysław Radzik postawił sędzi Olimpii Barańskiej-Małuszek dwa zarzuty związane z rzekomym pomówieniem ministra sprawiedliwości i jednego z prokuratorów. Poszło o słowa, które sędzia zamieściła na Twitterze – o ministrze sprawiedliwości napisała m.in., że jest „odpowiedzialny za stworzenie systemu korumpującego w sądach i prokuraturze, uzależniającego wymiar sprawiedliwości od woli politycznej”. Rzecznik dyscyplinarny wnioskował o zawieszenie sędzi w czynnościach, a także o obniżenie jej wynagrodzenia. Dzisiejsze rozstrzygnięcie oznacza jednak, że sprawa zostaje umorzona. Ale bardzo ciekawe jest uzasadnienie tego orzeczenia. ”

Tekst pochodzi z portalu Tok.FM

Pełna treść artykułu: Tok.FM: „Ministerialny bat na sędziów jednak nie sięga każdego. Wyrok, który pokazał, że Rzecznik Dyscyplinarny Sędziów nie jest wszechmocny”

Zobacz też: Olimpia Barańska-Małuszek – Archiwum Represji