20 kwietnia 2020

SN: I Prezes zabiera sprawy z Izby Dyscyplinarnej


Udostępnij

„Sprawy rozpatrywane dotychczas przez Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego mają trafiać do innych izb tego sądu – Karnej i Pracy – zarządziła w poniedziałek I prezes SN Małgorzata Gersdorf. Zarządzenie będące realizacją postanowienia TSUE z 8 kwietnia br. weszło w życie z dniem podpisania, czyli w poniedziałek.” „Jednocześnie pierwsza prezes zabroniła pracownikom Biura Podawczego SN rejestrowania […]


„Sprawy rozpatrywane dotychczas przez Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego mają trafiać do innych izb tego sądu – Karnej i Pracy – zarządziła w poniedziałek I prezes SN Małgorzata Gersdorf. Zarządzenie będące realizacją postanowienia TSUE z 8 kwietnia br. weszło w życie z dniem podpisania, czyli w poniedziałek.”

„Jednocześnie pierwsza prezes zabroniła pracownikom Biura Podawczego SN rejestrowania nowych spraw jako należących do właściwości Izby Dyscyplinarnej, albo prezesa tej Izby i rejestrowanie ich jako podlegających Izbie Karnej lub Izbie Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.”

„W postanowieniu  8 kwietnia br. Trybunał Sprawiedliwości UE zobowiązał Polskę do natychmiastowego zawieszenia stosowania przepisów dotyczących Izby Dyscyplinarnej w sprawach dyscyplinarnych sędziów. W ten sposób Trybunał zareagował na wniosek o tymczasowe zawieszenie do czasu wydania ostatecznego wyroku, jaki złożyła Komisja Europejska. Polski rząd argumentował, że wniosek jest nieuzasadniony.”

Pełna treść zarządzenia I Prezes Sądu Najwyższego

Tekst pochodzi z portalu Prawo.pl

Pełna treść artykułu: Prawo.pl: SN: I Prezes zabiera sprawy z Izby Dyscyplinarnej