11 października 2018

Rzeczpospolita_Niestandardowy pozew sędziego Żurka

Rzeczpospolita „Niestandardowy pozew sędziego Waldemara Żurka”


Udostępnij

Były rzecznik KRS nie domaga się pieniędzy, a jedynie podjęcia przez Prezes krakowskiego sądu okręgowego działań, niezbędnych do usunięcia niekorzystnych dla niego skutków jej decyzji. Jak udało się ustalić Rzeczpospolitej pozew sędziego Waldemara Żurka przeciw prezes Sądu Okręgowego w Krakowie, sędzi Dagmarze Pawełczyk-Woickiej ma niestandardowy charakter. Choć sam zainteresowany podaje, że jednym z pojawiających się […]


Były rzecznik KRS nie domaga się pieniędzy, a jedynie podjęcia przez Prezes krakowskiego sądu okręgowego działań, niezbędnych do usunięcia niekorzystnych dla niego skutków jej decyzji.

Jak udało się ustalić Rzeczpospolitej pozew sędziego Waldemara Żurka przeciw prezes Sądu Okręgowego w Krakowie, sędzi Dagmarze Pawełczyk-Woickiej ma niestandardowy charakter. Choć sam zainteresowany podaje, że jednym z pojawiających się w nim zarzutów jest mobbing, nie domaga się jednak zadośćuczynienia pieniężnego należnego w takim przypadku za utratę zdrowia, czy odszkodowania za konieczność rezygnacji z pracy.

(…)

Jak się okazuje sam zainteresowany nie chce zdradzać szczegółów pozwu, zdaniem pełnomocnika rozstrzygnięcie w tej sprawie może określić na przyszłość zasady postępowania w podobnych sprawach.

(…)

Waldemar Żurek jest reprezentowany przez prawników z Komitetu Obrony Sprawiedliwości, Mec. Michała Wawrykiewicza i Mec. Sylwię Grzegorczyk-Abram. Komitet reprezentuje także innych sędziów, np.: Igora Tuleyę czy Krystiana Markiewicza.

Tekst autorstwa Mateusza Rzemka pochodzi ze strony rp.pl

Pełna wersja tekstu: Niestandardowy pozew sędziego Waldemara Żurka