15 listopada 2020

Rp.pl: „W środę sprawa sędziego Igora Tulei wraca na wokandę Izby Dyscyplinarnej SN”


Udostępnij

„W środę o godz. 12.00 Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego ma zająć się sprawą immunitetu sędziego Igora Tulei. Posiedzenie było już przekładane dwukrotnie. Najpierw 5 października skład orzekający został poszerzony z jednej do trzech osób, w związku z czym dwie osoby musiały zapoznać się z aktami sprawami. Z kolei 22 października Sąd Najwyższy poinformował, że posiedzenie […]


„W środę o godz. 12.00 Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego ma zająć się sprawą immunitetu sędziego Igora Tulei.

Posiedzenie było już przekładane dwukrotnie. Najpierw 5 października skład orzekający został poszerzony z jednej do trzech osób, w związku z czym dwie osoby musiały zapoznać się z aktami sprawami. Z kolei 22 października Sąd Najwyższy poinformował, że posiedzenie nie odbędzie się z powodu objęcia jednego z sędziów kwarantanną.”

„Sprawa dotyczy wniosku prokuratury o pociągnięcie sędziego Igora Tulei do odpowiedzialności w sprawie podejrzenia ujawnienia informacji ze śledztwa. Po odmowie uchylenia mu immunitetu, prokuratura złożyła odwołanie do Izby Dyscyplinarnej.”

„Sąd Najwyższy poinformował w komunikacie, że sprawa sędziego Tulei będzie rozpoznawana w warunkach obostrzeń spowodowanych stanem epidemii.”

Tekst pochodzi z portalu Rzeczpospolita.pl

Pełna treść artykułu: Rp.pl: „W środę sprawa sędziego Igora Tulei wraca na wokandę Izby Dyscyplinarnej SN”