11 marca 2019

Rzeczpospolita_Piotr Schab trudno być rzecznikiem dyscyplinarnym sędziów_zdjęcie

Rozmowa z Rzecznikiem Dyscyplinarnym Sędziów Sądów Powszechnych Piotrem Schabem


Udostępnij

„Sędziowie bardzo krytycznie oceniają poczynania rzecznika dyscyplinarnego i jego zastępców. Twierdzą, że działają nadgorliwie. O tym, jak wygląda to rzeczywiście i dlaczego liczba postępowań jest ostatnio większa niż zwykle – mówi Piotr Schab, sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie, rzecznik dyscyplinarny sędziów sądów powszechnych. Trudno dziś być rzecznikiem dyscyplinarnym sędziów sądów powszechnych? Zawsze było trudno. Chodzi […]


„Sędziowie bardzo krytycznie oceniają poczynania rzecznika dyscyplinarnego i jego zastępców. Twierdzą, że działają nadgorliwie. O tym, jak wygląda to rzeczywiście i dlaczego liczba postępowań jest ostatnio większa niż zwykle – mówi Piotr Schab, sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie, rzecznik dyscyplinarny sędziów sądów powszechnych.

Trudno dziś być rzecznikiem dyscyplinarnym sędziów sądów powszechnych?

Zawsze było trudno. Chodzi przecież o weryfikację zachowań kolegów, koleżanek. Mamy czas gorącej debaty publicznej. Debaty, w której używany jest emocjonalny, ostry, czasem wręcz brutalny język. Działania rzecznika postrzegane są jako kontrowersyjne. Jeśli więc pyta pani, czy jest trudno, to odpowiem: tak, jest trudno.”

Artykuł pochodzi z portalu Rzeczpospolita 

Pełna wersja: Piotr Schab: trudno być rzecznikiem dyscyplinarnym sędziów, akceptuje nas mniejszość