23 lipca 2020

„Prokuratorowi z Częstochowy grozi dyscyplinarka za wypowiedzi o zagrożeniu koronawirusem”


Udostępnij

„Robert Wypych z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie został wezwany do złożenia wyjaśnień za wypowiedzi w mediach dotyczące chaosu organizacyjnego i słabego zabezpieczenia prokuratorów przed koronawirusem. Wcześniej prokurator apelacyjny w Katowicach wytykał mu w trybie dyscyplinarnym rzekome naruszenie przepisów przy prowadzeniu jednej ze spraw.” „Portal OKO.press sporządził listę ponad dwudziestu niepokornych prokuratorów ściganych przez rzeczników dyscyplinarnych […]


„Robert Wypych z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie został wezwany do złożenia wyjaśnień za wypowiedzi w mediach dotyczące chaosu organizacyjnego i słabego zabezpieczenia prokuratorów przed koronawirusem. Wcześniej prokurator apelacyjny w Katowicach wytykał mu w trybie dyscyplinarnym rzekome naruszenie przepisów przy prowadzeniu jednej ze spraw.”

„Portal OKO.press sporządził listę ponad dwudziestu niepokornych prokuratorów ściganych przez rzeczników dyscyplinarnych za krytykę prokuratury Ziobry i za działania w obronie wolnej od nacisków prokuratury. Na tej liście znalazł się też Robert Wypych z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. Jest jednym z nielicznych w okręgu  częstochowskim prokuratorem, który należy od 2017 roku do krytycznego wobec aktualnej władzy stowarzyszenia prokuratorów Lex Super Omnia.”

Tekst pochodzi z portalu Wyborcza.pl

Pełna treść artykułu: Wyborcza.pl: „Prokuratorowi z Częstochowy grozi dyscyplinarka za wypowiedzi o zagrożeniu koronawirusem”