2 kwietnia 2019

Prawo.pl_Prof. Ereciński Nie ma odpowiedzialności_zdjęcia

Prawo.pl „Prof. Ereciński: Nie ma odpowiedzialności dyscyplinarnej za wyrok”


Udostępnij

„Sądy odwoławcze i nadzwyczajne środki prawne, a nie postępowania dyscyplinarne są od oceny wydawanych przez sędziów orzeczeń – uważa prof. Tadeusz Ereciński, były prezes Sądu Najwyższego kierujący Izbą Cywilną. I dodaje, że nadużywanie tej procedury wywoła wśród sędziów „efekt mrożący”. (…) Tadeusz Ereciński: Ja jestem przerażony tym, że zamiast normalnej kontroli instancyjnej usiłuje się, często nawet […]


„Sądy odwoławcze i nadzwyczajne środki prawne, a nie postępowania dyscyplinarne są od oceny wydawanych przez sędziów orzeczeń – uważa prof. Tadeusz Ereciński, były prezes Sądu Najwyższego kierujący Izbą Cywilną. I dodaje, że nadużywanie tej procedury wywoła wśród sędziów „efekt mrożący”. (…)

Tadeusz Ereciński: Ja jestem przerażony tym, że zamiast normalnej kontroli instancyjnej usiłuje się, często nawet jeszcze przed uprawomocnieniem się orzeczenia, wszczynać postępowania dyscyplinarne przeciwko sędziom w związku z orzeczeniami, które zapadają w procesach. Oburza mnie to, bo to nie jest kwestia odpowiedzialności dyscyplinarnej. Jedyne co można zrobić w takiej sytuacji to jest wytyk jurysdykcyjny za oczywistą obrazę prawa. (…)”

Wywiad pochodzi z portalu Prawo.pl

Pełna treść: Prawo.pl „Prof. Ereciński: Nie ma odpowiedzialności dyscyplinarnej za wyrok”

Zobacz też:

Alina Czubieniak – Archiwum Represji

Sławomir Jęksa – Archiwum Represji

Agnieszka Pilarczyk – Archiwum Represji