23 sierpnia 2019

Onet.pl:”Jarosław Gwizdak składa zawiadomienie ws. KastaWatch”


Udostępnij

„Były sędzia z Katowic Jarosław Gwizdak składa zawiadomienie do prokuratury w sprawie twitterowego profilu KastaWatch, który ujawnia wrażliwe dane dotyczące sędziów sprzeciwiających się zmianom wprowadzanym przez PiS w sądownictwie. Podejrzewa, że źródłem publikowanych tam przecieków mogli być jego przełożeni lub osoby pracujące w Ministerstwie Sprawiedliwości. Gwizdak twierdzi, że także padł ofiarą takiego przecieku.” ” – W […]


„Były sędzia z Katowic Jarosław Gwizdak składa zawiadomienie do prokuratury w sprawie twitterowego profilu KastaWatch, który ujawnia wrażliwe dane dotyczące sędziów sprzeciwiających się zmianom wprowadzanym przez PiS w sądownictwie. Podejrzewa, że źródłem publikowanych tam przecieków mogli być jego przełożeni lub osoby pracujące w Ministerstwie Sprawiedliwości. Gwizdak twierdzi, że także padł ofiarą takiego przecieku.”

” – W kolejce na poczcie przeczytałem na Twitterze, że rezygnuję, bo „uciekam przed dyscyplinarką”. Wpis pojawił się na profilu KastaWatch, wokół którego narosła społeczność internetowych trolli – mówi w rozmowie z Onetem były sędzia.

Uważa, że źródłem przecieków do kontrowersyjnego profilu, który błyskawicznie napisał o jego rezygnacji, mogą być byli przełożeni lub pracownicy resortu sprawiedliwości. Zamierza w tej sprawie złożyć zawiadomienie do prokuratury.”

Tekst pochodzi z portalu Onet.pl

Pełna treść artykułu: Onet.pl: „Jarosław Gwizdak składa zawiadomienie ws. KastaWatch”