26 stycznia 2021

Onet.pl: „Zesłana prokurator pozwie swoich szefów. Prok. Kwiatkowska: Ja się na deskach nie położę. Nie odpuszczę”


Udostępnij

„W przyszły poniedziałek do warszawskiego sądu pracy trafić ma pozew prokurator Katarzyny Kwiatkowskiej, szefowej niezależnego Stowarzyszenia Lex Super Omnia przeciwko kierownictwu prokuratury – za dyskryminację i nierówne traktowanie. Decyzją Prokuratora Krajowego Bogdana Święczkowskiego prok. Kwiatkowska została zesłana na półroczną delegację z Warszawy do odległego o ponad 180 km Golubia-Dobrzynia w woj. kujawsko-pomorskim.” „Rzecznik Praw Obywatelskich, […]


„W przyszły poniedziałek do warszawskiego sądu pracy trafić ma pozew prokurator Katarzyny Kwiatkowskiej, szefowej niezależnego Stowarzyszenia Lex Super Omnia przeciwko kierownictwu prokuratury – za dyskryminację i nierówne traktowanie. Decyzją Prokuratora Krajowego Bogdana Święczkowskiego prok. Kwiatkowska została zesłana na półroczną delegację z Warszawy do odległego o ponad 180 km Golubia-Dobrzynia w woj. kujawsko-pomorskim.”

„Rzecznik Praw Obywatelskich, sędziowie Sądu Najwyższego i Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku, senatorowie, środowiska prawnicze, w tym Europejskie Stowarzyszenie Sędziów i Prokuratorów MEDEL oraz Unia Prokuratorów Republiki Czeskiej – wszystkie te organizacje stają w obronie sześciorga prokuratorów ze Stowarzyszenia Lex Super Omnia.”

„Ta szóstka w miniony poniedziałek dowiedziała się, że – zgodnie z wolą i decyzją prokuratora krajowego Bogdana Święczkowskiego – za 48 godzin, w środę mają stawić się do pracy w jednostkach odległych o kilkaset kilometrów od ich domów. Zostali wysłani w półroczne delegacje do prokuratur rejonowych w niewielkich miastach. Powód? Jak wskazywali sami delegowani, ten odbierają jednoznacznie – jako karę za krytykę wdrażanych przez rządzących zmian i próby obrony niezależności prokuratury.”

„- Ja to odbieram jako ewidentną szykanę, działanie obliczone na to, by mi dać nauczkę – mówiła Onetowi w dniu otrzymania decyzji o delegacji prok. Ewa Wrzosek.”

„To ona próbowała w kwietniu 2020 r. wszcząć śledztwo w sprawie zagrożenia, jakie stwarzać mogły majowe wybory prezydenckie, do których parła partia rządząca. Śledztwo, decyzją przełożonej prok. Wrzosek, umorzono po kilku godzinach, a wobec śledczej wszczęto postępowanie dyscyplinarne.”

„We wtorek rano, 26 stycznia prok. Wrzosek stawia się do pracy w Prokuraturze Rejonowej w Śremie, dokąd ją „zesłano”. Wcześniej nie była w stanie znaleźć i wynająć mieszkania w miejscowości odległej o ponad 300 km od stolicy.”

Tekst pochodzi z portalu Onet.pl

Pełna treść artykułu: Onet.pl: „Zesłana prokurator pozwie swoich szefów. Prok. Kwiatkowska: Ja się na deskach nie położę. Nie odpuszczę”