3 grudnia 2019

Onet.pl: „Sędzia rozmawiał z Onetem i ma dyscyplinarkę. Powód? Nie poprosił przełożonych o zgodę”


Udostępnij

„Michał Lasota, zastępca sędziowskiego rzecznika dyscyplinarnego, postawił zarzuty sędziemu z gdańskiej apelacji Włodzimierzowi Brazewiczowi. Powodem jest to, że sędzia o swoim przesłuchaniu w charakterze świadka u rzeczników dyscypliny rozmawiał z Onetem – i nie poprosił o zgodę na tę rozmowę prezesa swojego sądu. To, zdaniem Michała Lasoty, stanowiło „przewinienie służbowe”.” „29 października – tuż przed […]


„Michał Lasota, zastępca sędziowskiego rzecznika dyscyplinarnego, postawił zarzuty sędziemu z gdańskiej apelacji Włodzimierzowi Brazewiczowi. Powodem jest to, że sędzia o swoim przesłuchaniu w charakterze świadka u rzeczników dyscypliny rozmawiał z Onetem – i nie poprosił o zgodę na tę rozmowę prezesa swojego sądu. To, zdaniem Michała Lasoty, stanowiło „przewinienie służbowe”.”

„29 października – tuż przed obejmującą całą Polskę manifestacją sędziów w obronie niezależności sądownictwa – zastępca rzecznika dyscyplinarnego Michał Lasota zdecydował, że postawi zarzuty dyscyplinarne sędziemu z gdańskiego Sądu Apelacyjnego Włodzimierzowi Brazewiczowi.”

„- Wolność słowa jest wartością niezbywalną i art. 89 usp nie ma z tą sprawą nic wspólnego – mówi Onetowi pełnomocnik sędziego Brazewicza, sędzia Jacek Pietrzak. – W dzisiejszych czasach możliwie jest jednak wszystko, także to, że rzecznicy będą ścigać sędziów za rozmowy z mediami. Chodzi tu o jedno – by zamknąć usta sędziom, którzy nie popierają i nie firmują wdrażanych obecnie zmian w sądownictwie – podkreśla sędzia Pietrzak.”

Tekst pochodzi z portalu Onet.pl

Pełna treść artykułu: Onet.pl: „Sędzia rozmawiał z Onetem i ma dyscyplinarkę. Powód? Nie poprosił przełożonych o zgodę”

Zobacz też: Włodzimierz Brazewicz – Archiwum Represji