10 stycznia 2021

Onet.pl: „Sędzia Igor Tuleya został wezwany do prokuratury w charakterze podejrzanego”


Udostępnij

Według śledczych Igor Tuleya mógł dopuścić się popełnienia przestępstwa z artykułu 241, czyli naruszenie tajemnicy postępowania przygotowawczego lub rozprawy – paragraf 1 kodeksu karnego: „Kto bez zezwolenia rozpowszechnia publicznie wiadomości z postępowania przygotowawczego, zanim zostały ujawnione w postępowaniu sądowym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch”. – Gdybym dał się przesłuchać […]


Według śledczych Igor Tuleya mógł dopuścić się popełnienia przestępstwa z artykułu 241, czyli naruszenie tajemnicy postępowania przygotowawczego lub rozprawy – paragraf 1 kodeksu karnego: „Kto bez zezwolenia rozpowszechnia publicznie wiadomości z postępowania przygotowawczego, zanim zostały ujawnione w postępowaniu sądowym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch”.

– Gdybym dał się przesłuchać w charakterze podejrzanego, to bym legitymizował działania tak zwanej Izby Dyscyplinarnej, która nie jest legalnym sądem. Tym samym sam naruszyłbym prawo – skomentował sprawę w rozmowie z TVN24 sędzia Tuleya.

Tekst pochodzi z portalu Onet.pl

Pełna treść artykułu: Onet.pl: „Sędzia Igor Tuleya został wezwany do prokuratury w charakterze podejrzanego”