26 maja 2021

Onet.pl: Pełnomocnik sędziego Juszczyszyna pisze do I prezes SN. Tytułuje ją „neosędzią”


Udostępnij

„Mec. Michał Romanowski, reprezentujący zawieszonego przez Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego sędziego Pawła Juszczyszyna, wysłał do prof. Małgorzaty Manowskiej, I prezes SN, „wezwanie przedegzekucyjne”. Domaga się od niej pilnego wykonania decyzji olsztyńskiego sądu korzystnej dla Juszczyszyna. Mimo że od tego wyroku upłynęło już 16 dni, SN wciąż decyzji olsztyńskiego Sądu Okręgowego nie wykonał. I, jak ustalił […]


„Mec. Michał Romanowski, reprezentujący zawieszonego przez Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego sędziego Pawła Juszczyszyna, wysłał do prof. Małgorzaty Manowskiej, I prezes SN, „wezwanie przedegzekucyjne”. Domaga się od niej pilnego wykonania decyzji olsztyńskiego sądu korzystnej dla Juszczyszyna. Mimo że od tego wyroku upłynęło już 16 dni, SN wciąż decyzji olsztyńskiego Sądu Okręgowego nie wykonał. I, jak ustalił Onet – nie wykona.”

„Uchwała Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, na mocy której sędzia Paweł Juszczyszyn został zawieszony w obowiązkach służbowych i pozbawiony części wynagrodzenia, zapadła blisko półtora roku temu, 4 lutego 2020 r. Od tego czasu sędzia Juszczyszyn walczy o powrót do pracy. Ostatnio w jego sprawie przełomowe postanowienie – jak nazwał je w rozmowie z Onetem sam sędzia – wydał 10 maja 2021 r. olsztyński Sąd Okręgowy. Wstrzymał on skuteczność oraz wykonalność uchwały Izby Dyscyplinarnej SN i nakazał opatrzenie tejże uchwały, opublikowanej na stronie internetowej SN informacją, że jej skuteczność i wykonalność zostały wstrzymane. Od tej decyzji olsztyńskiego SO upłynęło 16 dni, jednak SN wciąż postanowienia sądu nie wykonał. Dlatego pełnomocnik sędziego Juszczyszyna, mec. Michał Romanowski wysłał dziś, 26 maja do I prezes SN prof. Małgorzaty Manowskiej „wezwanie przedegzekucyjne”. Adresuje je do „neo-sędzi Izby Cywilnej SN” oraz „neo-I Prezes SN”. W piśmie tym prof. Romanowski podkreśla, że postanowienie SO w Olsztynie powinno zostać wykonane chwilę po jego wydaniu oraz że obowiązuje ono wszystkie jednostki organizacyjne Skarbu Państwa – nie tylko SN, ale też wszystkie sądy powszechne w Polsce.”

Tekst pochodzi z portalu Onet.pl

Pełna treść artykułu: Onet.pl: Pełnomocnik sędziego Juszczyszyna pisze do I prezes SN. Tytułuje ją „neosędzią”