19 kwietnia 2021

Onet.pl: „Paweł Juszczyszyn stawił się przed budynkiem sądu. Domagał się dopuszczenia do orzekania”


Udostępnij

„– Stawiłem się ponownie w sądzie w Olsztynie celem podjęcia moich obowiązków służbowych – powiedział dziennikarzom sędzia Paweł Juszczyszyn, który stawił się dziś przed budynkiem swojej pracy. Prezes sądu zdecydował, że nie dopuści Juszczyszna do orzekania ze względu na spór kompetencyjny.” „Na schodach Sądu Rejonowego w Olsztynie na Juszczyszyna czekała grupa kilkudziesięciu osób z banerem […]


„– Stawiłem się ponownie w sądzie w Olsztynie celem podjęcia moich obowiązków służbowych – powiedział dziennikarzom sędzia Paweł Juszczyszyn, który stawił się dziś przed budynkiem swojej pracy. Prezes sądu zdecydował, że nie dopuści Juszczyszna do orzekania ze względu na spór kompetencyjny.”

„Na schodach Sądu Rejonowego w Olsztynie na Juszczyszyna czekała grupa kilkudziesięciu osób z banerem „Wspieramy sędziów niezależnych”, m.in. aktorka i honorowa obywatelka Olsztyna Irena Telesz-Burczyk. Część zebranych miała maseczki z czerwoną błyskawicą – symbolem Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, a w dłoniach żółte żonkile dla uczczenia 78. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. Do grupy witającej Juszczyszyna dołączyli niektórzy sędziowie z olsztyńskiego sądu.”

„Juszczyszyn powiedział dziennikarzom, że bydgoski sąd nakazał natychmiastowe przywrócenie go do służby, w tym do orzekania. Dlatego – jak mówił – stawił się w macierzystym sądzie celem podjęcia obowiązków służbowych. Dodał, że decyzja sądu jest wiążąca i natychmiast wykonalna. Ocenił, że jeśli prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie Maciej Nawacki nie dopuści go do wykonywania obowiązków służbowych, to będzie jawne złamanie prawa.”

Tekst pochodzi z portalu Onet.pl

Pełna treść artykułu: Onet.pl: „Paweł Juszczyszyn stawił się przed budynkiem sądu. Domagał się dopuszczenia do orzekania”