27 października 2020

Onet.pl: „Mianowany przez Ziobrę rzecznik dyscypliny chce awansować o dwa szczeble w górę. Onet dotarł do opinii wizytatora”


Udostępnij

„Przemysław Radzik, prezes Sądu Rejonowego w Krośnie Odrzańskim oraz zastępca sędziowskiego rzecznika dyscypliny chce awansować do warszawskiego Sądu Apelacyjnego. Byłby to dla niego awans aż o dwa szczeble w górę. Opinie na temat pracy sędziego Radzika, do których dotarł Onet, są jednak krytyczne i stawiają sprawę pod znakiem zapytania.” „Już w tym tygodniu Krajowa Rada […]


„Przemysław Radzik, prezes Sądu Rejonowego w Krośnie Odrzańskim oraz zastępca sędziowskiego rzecznika dyscypliny chce awansować do warszawskiego Sądu Apelacyjnego. Byłby to dla niego awans aż o dwa szczeble w górę. Opinie na temat pracy sędziego Radzika, do których dotarł Onet, są jednak krytyczne i stawiają sprawę pod znakiem zapytania.”

„Już w tym tygodniu Krajowa Rada Sądownictwa zdecyduje o przyszłości kandydatów chcących awansować do Sądu Apelacyjnego w Warszawie. Konkurs na to wolne stanowisko ogłosił w 2019 r. minister sprawiedliwości, zaś jednym z kandydatów jest zastępca sędziowskiego rzecznika dyscypliny Przemysław Radzik.”

„Mimo że jest sędzią rejonowym, to chce przeskoczyć od razu dwa szczeble w sędziowskiej hierarchii i z pominięciem drogi sędziego sądu okręgowego trafić od razu do Sądu Apelacyjnego.

Radzik to były prokurator, który sędzią został w 2005 r. Jego kariera zdecydowanie przyspieszyła po objęciu władzy przez PiS. W czerwcu 2018 r. został zarówno prezesem Sądu Rejonowego w Krośnie Odrzańskim, jak i zastępcą sędziowskiego rzecznika dyscyplinarnego. Na obie funkcje powołał go Zbigniew Ziobro.”

„Radzik zasłynął ściganiem głównie sędziów krytycznych wobec wdrażanych przez PiS zmian w sądownictwie. To on doprowadził do zawieszenia w czynnościach sędziego Pawła Juszczyszyna, wszczął postępowania wobec m.in. Igora Tuleyi i prezesa „Iustitii” Krystiana Markiewicza.”

Tekst pochodzi z portalu Onet.pl

Pełna treść artykułu: Onet.pl: „Mianowany przez Ziobrę rzecznik dyscypliny chce awansować o dwa szczeble w górę. Onet dotarł do opinii wizytatora”