5 września 2020

Onet.pl: „Kaczyński domaga się usunięcia sędziego za zakaz pisania o Bońku. Kiedyś był zadowolony z jego wyroku”


Udostępnij

„Jarosław Kaczyński ostro skrytykował postanowienie sędziego, który na rok zabronił dziennikarzowi „Gazety Polskiej” publikacji tekstów o szefie PZPN Zbigniewie Bońku. Prezes PiS uważa, że tacy sędziowie jak Rafał Wagner powinni być usuwani z zawodu. Gdy w 2011 r. ten sam sędzia uwzględnił pozew Kaczyńskiego przeciwko „Super Expressowi” to prezes nie miał żadnych zastrzeżeń do jakości […]


„Jarosław Kaczyński ostro skrytykował postanowienie sędziego, który na rok zabronił dziennikarzowi „Gazety Polskiej” publikacji tekstów o szefie PZPN Zbigniewie Bońku. Prezes PiS uważa, że tacy sędziowie jak Rafał Wagner powinni być usuwani z zawodu. Gdy w 2011 r. ten sam sędzia uwzględnił pozew Kaczyńskiego przeciwko „Super Expressowi” to prezes nie miał żadnych zastrzeżeń do jakości jego pracy.”

„- To w pewnych aspektach przebija komunistyczną cenzurę. Trudno nie odnieść wrażenia, że sąd decydując tak, a nie inaczej, wysługuje się jakimś interesom – w taki sposób w rozmowie z prorządowym portalem Niezalezna.pl Jarosław Kaczyński ocenił decyzję sędziego Rafała Wagnera.”

„- Naszym obowiązkiem jest doprowadzenie do tego, by te naruszające prawo wyroki były szybko uchylane, a wydający je sędziowie pociągani do odpowiedzialności dyscyplinarnej, a w konsekwencji usuwani z zawodu. I tylko taka zdecydowana postawa wobec tej niszczącej państwo patologii może przynieść efekty, w perspektywie kilku lat wyeliminować to, co krzywdzi tak wielu obywateli – powiedział prezes PiS.”

„Kaczyński kierował swoje zastrzeżenia wobec sędziego Rafała Wagnera. Tego samego, który dziewięć lat wcześniej wydał wyrok w sprawie Kaczyńskiego. Tamten proces także dotyczył praw i obowiązków mediów.”

Tekst pochodzi z portalu Onet.pl

Pełna treść artykułu: Onet.pl: „Kaczyński domaga się usunięcia sędziego za zakaz pisania o Bońku. Kiedyś był zadowolony z jego wyroku”