18 września 2020

Onet.pl: „CBA i prokurator w domu sędzi Beaty Morawiec. Zabezpieczyli m.in. laptop”


Udostępnij

„Dziś, krótko po 6 rano w domu sędzi Beaty Morawiec pojawili się funkcjonariusze CBA i prokurator. Mieli nakaz przeszukania mieszkania, gdyby sędzia dobrowolnie nie wydała im laptopa – co zrobiła, do przeszukania fizycznie nie doszło. Jak pisaliśmy w Onecie, Prokuratura Krajowa zapowiada postawienie sędzi zarzutów, jednak na razie ma ona immunitet, nie ma statusu podejrzanej.” […]


„Dziś, krótko po 6 rano w domu sędzi Beaty Morawiec pojawili się funkcjonariusze CBA i prokurator. Mieli nakaz przeszukania mieszkania, gdyby sędzia dobrowolnie nie wydała im laptopa – co zrobiła, do przeszukania fizycznie nie doszło. Jak pisaliśmy w Onecie, Prokuratura Krajowa zapowiada postawienie sędzi zarzutów, jednak na razie ma ona immunitet, nie ma statusu podejrzanej.”

„Beata Morawiec to jedna z najbardziej znanych polskich sędziów, szefowa Stowarzyszenia „Themis”, która otwarcie krytykuje wdrażane przez PiS zmiany w sądownictwie. Ma proces ze Zbigniewem Ziobrą. Jako pierwsza w Polsce odwołana prezes sądu pozwała ministra sprawiedliwości za, jak argumentowała, próbę zdyskredytowania jej osoby poprzez komunikat ministerstwa. Gdy odwołano ją z funkcji prezesa krakowskiego Sądu Okręgowego, resort sugerował, że ma to związek z aferą korupcyjną dyrektorów sądów – na których prezesi nie mają żadnego wpływu, bo dyrektorzy podlegają bezpośrednio ministerstwu. Sędzia zażądała od Ziobry przeprosin – a sąd przyznał jej rację. Wkrótce odbędzie się apelacja w tej sprawie.”

„Natomiast informacje o planach postawienia sędzi zarzutów potwierdziła kilka dni temu Prokuratura Krajowa. Sama sędzia Morawiec zarzuty kwitowała krótko: – Ręce mi opadają.”

Tekst pochodzi z portalu Onet.pl

Pełna treść artykułu: Onet.pl: „CBA i prokurator w domu sędzi Beaty Morawiec. Zabezpieczyli m.in. laptop”