22 listopada 2019

OKO.Press: „Zwolennicy Ziobry w Izbie Dyscyplinarnej nie odpuścili sędzi Czubieniak za sprawiedliwe orzeczenie”


Udostępnij

„To pierwszy taki ostateczny wyrok Izby Dyscyplinarnej SN w serii głośnych spraw dyscyplinarnych wytaczanych niezależnym sędziom za wydawane orzeczenia. Izba w środę 21 listopada choć skasowała skazanie sędzi Aliny Czubieniak i odstąpiła od jej ukarania, to uznała jednak, że źle zastosowała przepisy.” „Skład Izby Dyscyplinarnej zmienił wyrok z marca 2019 r. w ten sposób, że […]


„To pierwszy taki ostateczny wyrok Izby Dyscyplinarnej SN w serii głośnych spraw dyscyplinarnych wytaczanych niezależnym sędziom za wydawane orzeczenia. Izba w środę 21 listopada choć skasowała skazanie sędzi Aliny Czubieniak i odstąpiła od jej ukarania, to uznała jednak, że źle zastosowała przepisy.”

„Skład Izby Dyscyplinarnej zmienił wyrok z marca 2019 r. w ten sposób, że zmienił opis czynu dyscyplinarnego zostawiając tylko zarzut błędu proceduralnego. Wyrzucono zarzut, że w wyniku orzeczeniem doprowadziła do tego, że chłopak wyszedł na wolność i stwarzał zagrożenie dla innych.”

Tekst pochodzi z portalu OKO.Press

Pełna treść artykułu: OKO.Press: „Zwolennicy Ziobry w Izbie Dyscyplinarnej nie odpuścili sędzi Czubieniak za sprawiedliwe orzeczenie”

Zobacz też: Alina Czubieniak – Archiwum Represji