27 kwietnia 2021

OKO.Press: „Żona rzecznika dyscyplinarnego Ziobry, który ściga niezależnych sędziów, kandyduje do SN”


Udostępnij

„Do powołanej przez PiS Izby SN kandyduje żona rzecznika dyscyplinarnego Michała Lasoty. To on wraz z Piotrem Schabem i Przemysławem Radzikiem robią dyscyplinarki niezależnym sędziom. O awans stara się też Lasota, chce zostać wizytatorem, który ocenia innych sędziów.” „Jak ustaliło OKO.press, żona zastępcy rzecznika dyscyplinarnego Michała Lasoty to dr hab. Anna Korzeniewska-Lasota. Jej nazwisko jest […]


„Do powołanej przez PiS Izby SN kandyduje żona rzecznika dyscyplinarnego Michała Lasoty. To on wraz z Piotrem Schabem i Przemysławem Radzikiem robią dyscyplinarki niezależnym sędziom. O awans stara się też Lasota, chce zostać wizytatorem, który ocenia innych sędziów.”

„Jak ustaliło OKO.press, żona zastępcy rzecznika dyscyplinarnego Michała Lasoty to dr hab. Anna Korzeniewska-Lasota. Jej nazwisko jest na liście 17 kandydatów na cztery wolne stanowiska w Sądzie Najwyższym. Listę w poniedziałek 26 kwietnia opublikowała na swojej stronie Krajowa Rada Sądownictwa. Żona Michała Lasoty kandyduje do powołanej przez PiS Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych.”

„Pozostali kandydaci też ubiegają się o wakat w tej Izbie. Startują również do Izby Cywilnej, Karnej oraz Izby Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. W każdej z nich jest po jednym wolnym stanowisku sędziego SN. Na liście kandydatów jest kilku sędziów znanych z obronnych wolnych sądów. To tzw. kamikaze. Oni kandydują tylko po to, by przetestować nową KRS. Bo z góry wiadomo, że nowa KRS ich nie wybierze, ale potem będą mogli skarżyć do SN uchwały KRS ze wskazanymi przez nią kandydatami do powołania przez prezydenta. Krótkie sylwetki wszystkich kandydatów do SN opisujemy pod koniec tekstu.”

Tekst pochodzi z portalu OKO.Press

Pełna treść artykułu: OKO.Press: „Żona rzecznika dyscyplinarnego Ziobry, który ściga niezależnych sędziów, kandyduje do SN”