24 sierpnia 2021

OKO.press: „Ziobro kazał ścigać sędziego Gąciarka za pikietę pod Prokuraturą Krajową”


Udostępnij

„Minister sprawiedliwości kazał zrobić dyscyplinarkę znanemu z obrony wolnych sądów Piotrowi Gąciarkowi. Sędzia dostał zarzuty za zorganizowanie pikiety w obronie sędziego Igora Tulei i ostrą krytykę osób z nielegalnej Izby Dyscyplinarnej.” „Sędzia Piotr Gąciarek z Sądu Okręgowego w Warszawie to aktywny członek warszawskiej Iustitii. Znany jest z ostrej krytyki złej zmiany w sądach oraz z […]


„Minister sprawiedliwości kazał zrobić dyscyplinarkę znanemu z obrony wolnych sądów Piotrowi Gąciarkowi. Sędzia dostał zarzuty za zorganizowanie pikiety w obronie sędziego Igora Tulei i ostrą krytykę osób z nielegalnej Izby Dyscyplinarnej.”

„Sędzia Piotr Gąciarek z Sądu Okręgowego w Warszawie to aktywny członek warszawskiej Iustitii. Znany jest z ostrej krytyki złej zmiany w sądach oraz z obrony represjonowanych sędziów. Za to prezes sądu z nominacji ministra Ziobry odsunął go od rozpoznawania ważnych spraw. Gąciarek często zabiera głos w obronie sędziów oraz praworządności pod Sądem Najwyższym, czy pod macierzystym sądem okręgowym.”

„Za jedno z takich wystąpień dostał właśnie zarzuty dyscyplinarne przewinienia dyscyplinarnego w postaci podejmowania działalności publicznej nie dającej się pogodzić z zasadami niezależności sądów i niezawisłości sędziów oraz uchybienia godności urzędu sędziego. Zarzutów dyscyplinarnych domagał się minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. A dokładnie chciał, by ścigać Gąciarka za zorganizowanie pikiety w obronie Igora Tulei pod siedzibą Prokuratury Krajowej. Za to Gąciarek ma jeden zarzut.”

„Minister chciał też, by postawić mu drugi zarzut za jego przemówienie na pikiecie, podczas którego miał rzekomo znieważyć i zakwestionować skuteczność powołania do nielegalnej Izby Dyscyplinarnej Konrada Wytrykowskiego, Jarosława Sobutki iPiotra Niedzielaka. To oni w listopadzie 2020 roku wydali skandaliczną decyzję o uchyleniu immunitetu i zawieszeniu w obowiązkach sędziego Igora Tulei.”

Tekst pochodzi z pochodzi z portalu OKO.press

Pełna treść artykułu: OKO.press: „Ziobro kazał ścigać sędziego Gąciarka za pikietę pod Prokuraturą Krajową”