17 lutego 2021

OKO.Press: Zastępczyni Ziobry chce dymisji sędzi, która nie dała aresztu za Strajk Kobiet i uderzenie księdza


Udostępnij

Wiceminister sprawiedliwości Anna Dalkowska chce zdymisjonować wiceprezes sądu w Myśliborzu za to, że dwa razy naraziła się prokuraturze. Sędzia nie aresztowała uczestnika Strajku Kobiet, który uderzył księdza. Na żądanie prokuratury nie otworzyła też w nocy sądu. O dymisji sędzi ma teraz zdecydować nowa KRS. Zastępczyni ministra Ziobry chce zdymisjonować wiceprezes Sądu Rejonowego w Myśliborzu Alicję […]


Wiceminister sprawiedliwości Anna Dalkowska chce zdymisjonować wiceprezes sądu w Myśliborzu za to, że dwa razy naraziła się prokuraturze. Sędzia nie aresztowała uczestnika Strajku Kobiet, który uderzył księdza. Na żądanie prokuratury nie otworzyła też w nocy sądu. O dymisji sędzi ma teraz zdecydować nowa KRS.

Zastępczyni ministra Ziobry chce zdymisjonować wiceprezes Sądu Rejonowego w Myśliborzu Alicję Karpus-Rutkowską. Wniosek w tej sprawie wiceminister sprawiedliwości Anna Dalkowska (na zdjęciu powyżej) skierowała do nowej KRS, która ma go rozpatrzyć na trwającym w tym tygodniu posiedzeniu. Bez zgody Rady resort sprawiedliwości nie może odwołać sędzi z funkcji wiceprezes sądu, bo za Alicją Karpus-Rutkowską stoi murem całe środowisko szczecińskich sędziów.

Co ważne dymisji sprzeciwiają się władze sądów ze Szczecina i okolicy, w tym wszyscy sędziowie i prezes sądu w Myśliborzu. Wszyscy bronią wiceprezeski, bo ma dobre oceny pracy. Dobrze też zarządza sądem, a jedyną jej „winą” są decyzje, które podjęła nie po myśli prokuratury, za co spadły już na nią represje. Jeśli nowa KRS zgodzi się na jej odwołanie to pokaże, że działa po myśli resortu Ziobry, wbrew jednoznacznemu stanowisku szczecińskich sędziów.

Tekst pochodzi z portalu OKO.Press

Pełna treść artykułu: OKO.Press: Zastępczyni Ziobry chce dymisji sędzi, która nie dała aresztu za Strajk Kobiet i uderzenie księdza