9 grudnia 2021

OKO.press: „Wraca Łukasz Piebiak – chce do nowej KRS. A Izba Dyscyplinarna prze do zawieszenia sędziego z Elbląga”


Udostępnij

„Nielegalna Izba Dyscyplinarna za wszelką cenę chce złamać zabezpieczenie TSUE i zawiesić sędziego Macieja Rutkiewicza z Elbląga. OKO.press ustaliło też, że Łukasz Piebiak, były zastępca Ziobry, chce dostać się do nowej, upolitycznionej KRS.” „Izba Dyscyplinarna konsekwentnie idzie na zderzenie z UE i jej instytucjami. Chce doprowadzić do zawieszenia w obowiązkach służbowych sędziego Macieja Rutkiewicza z […]


„Nielegalna Izba Dyscyplinarna za wszelką cenę chce złamać zabezpieczenie TSUE i zawiesić sędziego Macieja Rutkiewicza z Elbląga. OKO.press ustaliło też, że Łukasz Piebiak, były zastępca Ziobry, chce dostać się do nowej, upolitycznionej KRS.”

„Izba Dyscyplinarna konsekwentnie idzie na zderzenie z UE i jej instytucjami. Chce doprowadzić do zawieszenia w obowiązkach służbowych sędziego Macieja Rutkiewicza z Sądu Rejonowego w Elblągu. Jego „winą” jest fakt, że wykonując wyrok TSUE, umorzył sprawę oskarżonej prokurator. Takich spraw Izba nie powinna teraz rozpoznawać, bo TSUE zawiesił ją 14 lipca 2021 roku. Ale Izba działa nadal, za co TSUE nałożył na Polskę milion euro kary dziennie.”

„Teraz Izba chce zawiesić sędziego z Elbląga. Robi to nie tylko wbrew TSUE, ale też wbrew pełniącej funkcję I prezes SN Małgorzacie Manowskiej. W czwartek 9 grudnia o godz. 10 zebrał się znienacka skład Izby, który chce zawiesić sędziego Rutkiewicza. Skład tworzy dwoje byłych prokuratorów bliskich Zbigniewowi Ziobrze – Małgorzata Bednarek i Jarosław Duś – oraz ławnik Marek Molczyk.”

„Ani sędziego Rutkiewicza, ani jego dwóch obrońców nie zawiadomiono o posiedzeniu. A informację o tym, że sprawa się odbędzie, zamieszczono na stronie SN zaledwie na 1,5 godziny przed posiedzeniem!”

„Obrońcy Rutkiewicza jednak dowiedzieli się o posiedzeniu i na nie przyszli. Obrońcami sędziego są prezes legalnej Izby Karnej SN Michał Laskowski i prezes legalnej Izby Pracy i Ubezpieczeń Społecznych SN Piotr Prusinowski.”

„Na posiedzeniu okazało się, że Rutkiewicz ma już postawione zarzuty dyscyplinarne za stosowanie prawa UE. Postawił je „słynny” zastępca rzecznika dyscyplinarnego Przemysław Radzik. Z uwagi na zgłoszone przez obrońców wnioski formalne, sprawę odroczono do wtorku 14 grudnia, na godz. 10. Sędziowie z Iustitii oraz obywatele planują wtedy pod gmachem SN manifestację w obronie sędziego Rutkiewicza.”

Tekst pochodzi z portalu OKO.press

Pełna treść artykułu: OKO.press: „Wraca Łukasz Piebiak – chce do nowej KRS. A Izba Dyscyplinarna prze do zawieszenia sędziego z Elbląga”