25 kwietnia 2022

OKO.press: „Sprawdźcie działki sędziego Żurka”. Były szef KRS wskazywał, jak uderzyć


Udostępnij

„Były szef nowej KRS Leszek Mazur radził sędziom Cichockiemu i Szmydtowi, by prześwietlili lokalizację działek sędziego Waldemara Żurka. Jak sugerował, mogły znajdować się w miejscach, w których mogłyby powstać autostrady – wynika ze wspólnego śledztwa OKO.press i Onetu.” „Gdyby tak było, grunty sędzia Waldemar Żurek z Krakowa — były rzecznik prasowy KRS — mógłby sprzedać […]


„Były szef nowej KRS Leszek Mazur radził sędziom Cichockiemu i Szmydtowi, by prześwietlili lokalizację działek sędziego Waldemara Żurka. Jak sugerował, mogły znajdować się w miejscach, w których mogłyby powstać autostrady – wynika ze wspólnego śledztwa OKO.press i Onetu.”

„Gdyby tak było, grunty sędzia Waldemar Żurek z Krakowa — były rzecznik prasowy KRS — mógłby sprzedać z wielokrotnym przebiciem. Tyle że informacje o planowanym przebiegu autostrad są niejawne. Jak ustaliło OKO.press i Onet, sędzia Mazur doradzał więc kontakt z Głównym Geodetą Kraju.”

„Sędziowie Arkadiusz Cichocki i Tomasz Szmydt w przeszłości tkwili głęboko wewnątrz środowiska sędziów tzw. dobrej zmiany skupionego wokół wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka.”

„Po kilku latach zdecydowali się wskazać nieprawidłowości, do jakich dochodziło wtedy w Ministerstwie Sprawiedliwości w ramach afery hejterskiej.

Teraz ujawniają, że 21 sierpnia 2018 roku w Warszawie ówczesny szef KRS Leszek Mazur dawał im wskazówki, jak można „zająć się” sędzią Waldemarem Żurkiem, krytykiem przeprowadzanej przez PiS reformy sądownictwa.

„W środowisku tzw. sędziów dobrej zmiany, wyraźnie czuło się wrogość wobec sędziego Żurka” – mówi Onetowi sędzia Arkadiusz Cichocki, były prezes Sądu Okręgowego w Gliwicach, powołany na to stanowisko faksem przez ministra Zbigniewa Ziobrę. Choć w przeszłości wspierał wdrażane przez rząd Zjednoczonej Prawicy zmian w sądownictwie, teraz postanowił ujawnić nadużycia, jakich mogli dopuszczać się przedstawiciele władzy.”

Tekst pochodzi z portalu OKO.press

Pełna treść artykułu: OKO.press: „Sprawdźcie działki sędziego Żurka”. Były szef KRS wskazywał, jak uderzyć