18 listopada 2020

OKO.Press: „Skandaliczna decyzja Izby Dyscyplinarnej. Zawiesiła sędziego Tuleyę i pozwoliła postawić mu zarzuty karne”


Udostępnij

„Nielegalna Izba Dyscyplinarna uchyliła immunitet sędziemu Igorowi Tulei, co pozwoli Prokuraturze Krajowej postawić mu absurdalne zarzuty karne za wpuszczenie dziennikarzy na ogłoszenie ważnego dla obywateli orzeczenia. Tuleya został też zawieszony w obwiązkach sędziego i zmniejszono mu o 25 proc. pensję.” „Takie orzeczenie wydała w środę 18 listopada 2020 nielegalna Izba Dyscyplinarna przy Sądzie Najwyższym. Ścigać […]


„Nielegalna Izba Dyscyplinarna uchyliła immunitet sędziemu Igorowi Tulei, co pozwoli Prokuraturze Krajowej postawić mu absurdalne zarzuty karne za wpuszczenie dziennikarzy na ogłoszenie ważnego dla obywateli orzeczenia. Tuleya został też zawieszony w obwiązkach sędziego i zmniejszono mu o 25 proc. pensję.”

„Takie orzeczenie wydała w środę 18 listopada 2020 nielegalna Izba Dyscyplinarna przy Sądzie Najwyższym. Ścigać sędziego Igora Tuleyę, który jest symbolem wolnych sądów pozwolił trzy osobowy skład: Sławomir Niedzielak (przewodniczący składu i referent sprawy), Konrad Wytrykowski i Jarosław Sobutka (zgłosił zdanie odrębne do orzeczenia). Izba orzeczenie w tej ważnej sprawie wydała pod osłoną nocy, co już jest w tej Izbie tradycją.”

„Niczego innego się nie spodziewałem. Izba Dyscyplinarna po raz kolejny pokazała UE gest Lichockiej. Myślę, że tym orzeczeniem Warszawa oddaliła się o kilkaset kilometrów od UE. Ale ja będę konsekwentny. Stawię się w czwartek do sądu do pracy, nie wiem czy mnie wpuszczą” – mówi OKO.press sędzia Igor Tuleya. I podkreśla: „Ale nie stawię się na wezwanie prokuratury. Będę czekał aż po mnie przyjadą. Nie boję się”.

Tekst pochodzi z portalu OKO.Press

Pełna treść artykułu: OKO.Press: „Skandaliczna decyzja Izby Dyscyplinarnej. Zawiesiła sędziego Tuleyę i pozwoliła postawić mu zarzuty karne”