5 kwietnia 2019

OKO.press_Sędzia Łączewski pozwie ministra Ziobrę_zdjęcia

OKO.press „Sędzia Łączewski pozwie ministra Ziobrę za oskarżenie go na konferencji prasowej”


Udostępnij

„Zbigniew Ziobro ostro zaatakował sędziego Wojciecha Łączewskiego, bo nie spodobała mu się decyzja krakowskiego sądu, który nie pozwolił na oskarżenie sędziego przez prokuraturę. Minister Ziobro na konferencji sam więc oskarżył sędziego. Łączewski mówi OKO.press, że pozwie za to ministra do sądu. Zbigniew Ziobro, który jest jednocześnie ministrem sprawiedliwości i Prokuratorem Generalnym, zaatakował sędziego Wojciecha Łączewskiego […]


„Zbigniew Ziobro ostro zaatakował sędziego Wojciecha Łączewskiego, bo nie spodobała mu się decyzja krakowskiego sądu, który nie pozwolił na oskarżenie sędziego przez prokuraturę. Minister Ziobro na konferencji sam więc oskarżył sędziego. Łączewski mówi OKO.press, że pozwie za to ministra do sądu.

Zbigniew Ziobro, który jest jednocześnie ministrem sprawiedliwości i Prokuratorem Generalnym, zaatakował sędziego Wojciecha Łączewskiego w piątek, 5 kwietnia 2019, po południu. Zwołał konferencję gdy sąd dyscyplinarny przy Sądzie Apelacyjnym w Krakowie odmówił uchylenia immunitetu Łączewskiemu.

Uchylenia immunitetu domaga się prokuratura, która chce postawić zarzuty w związku ze sprawą sprzed kilku lat, dotyczącą możliwej prowokacji wymierzonej w Łączewskiego na Twitterze.

Ziobro: Łączewski nie powinien być sędzią

Decyzja krakowskiego sądu zapadła przed południem. Ziobro konferencję zwołał po godzinie 15.00. Występował jako Prokurator Generalny, bo konferencja była w Prokuraturze Krajowej. Po Ziobrze było widać emocje i mocne niezadowolenie i nie krył tego. Mówił, że „miał nadzieję, że decyzja będzie inna”.

Podkreślał, że Łączewski powinien być surowo ukarany i nie powinien być już sędzią. Zarzucał, że nie ma on „kwalifikacji moralnych i etycznych”, by oceniać innych ludzi.

Ziobro przesądził o winie sędziego. Stwierdził, że „zebrany materiał dowodowy w postaci kilku opinii biegłych, w sposób niebudzący wątpliwości potwierdził, że sędzia Łączewski składał fałszywe zeznania, okłamywał zwierzchników, okłamywał opinię publiczną. (…) Sędzia działał bezczelnie, bez mrugnięcia okiem kłamał i naraził skarb państwa na realne straty”.

Potem przystąpił do krytyki krakowskiego sądu dyscyplinarnego. Mówił, że trzeba natychmiast eliminować z wymiaru sprawiedliwości ludzi „niegodziwie postępujących”. Że krakowski sąd nie uchylając immunitetu Łączewskiemu nie pozwolił mu na ewentualne oczyszczenie się z zarzutów”.

Artykuł pochodzi z portalu OKO.press

Pełna treść: OKO.press „Sędzia Łączewski pozwie ministra Ziobrę za oskarżenie go na konferencji prasowej”

Zobacz też: Wojciech Łączewski – Archiwum Represji