21 maja 2022

OKO.press: „Sędzia Juszczyszyn w poniedziałek może wrócić do pracy. Zdecyduje o tym prezes Izby Dyscyplinarnej”


Udostępnij

„Sędziego Pawła Juszczyszyna po blisko dwóch latach zawieszenia przywrócić do orzekania może prezes nielegalnej Izby Adam Roch. Są na to szanse, bo decyzja o zawieszeniu sędziego jest bezprawna, a sam Roch uznaje orzeczenia TSUE.” „Poniedziałek 23 maja 2022 roku to może być przełomowa data dla sędziego Pawła Juszczyszyna z Sądu Rejonowego w Olsztynie (na zdjęciu […]


„Sędziego Pawła Juszczyszyna po blisko dwóch latach zawieszenia przywrócić do orzekania może prezes nielegalnej Izby Adam Roch. Są na to szanse, bo decyzja o zawieszeniu sędziego jest bezprawna, a sam Roch uznaje orzeczenia TSUE.”

„Poniedziałek 23 maja 2022 roku to może być przełomowa data dla sędziego Pawła Juszczyszyna z Sądu Rejonowego w Olsztynie (na zdjęciu u góry). To pierwszy zawieszony przez nielegalną Izbę Dyscyplinarną i najdłużej zawieszony polski sędzia. To też pierwszy sędzia odsunięty od orzekania za wykonanie wyroków TSUE i stosowanie prawa unijnego.”

„Juszczyszyn zawieszony jest już dwa lata i blisko cztery miesiące. Przez ten czas ma też obniżoną o 40 procent pensję. W poniedziałek to wszystko może się zmienić. O godzinie 11 Adam Roch, członek nielegalnej Izby Dyscyplinarnej i od kilku miesięcy jej nowy prezes (wskazany przez prezydenta), rozważy zasadność dalszego zawieszenia sędziego. Decyzję wyda na posiedzeniu niejawnym, więc nie wiadomo czy zgodzi się wpuścić na nie publiczność. Posiedzenie wyznaczono w tej sprawie z urzędu.”

„Sędziego Pawła Juszczyszyna nie będzie w poniedziałek w Izbie Dyscyplinarnej. Bo konsekwentnie nie uznaje jej za legalny sąd. I nie zamierza zmieniać zdania. Będą za to jego pełnomocnicy – adwokaci Michał Wawrykiewicz z inicjatywy Wolne Sądy i Mikołaj Pietrzak, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie oraz sędzia Dariusz Mazur ze stowarzyszenia sędziów Themis.”

Tekst pochodzi z portalu OKO.press

Pełna treść artykułu: OKO.press: „Sędzia Juszczyszyn w poniedziałek może wrócić do pracy. Zdecyduje o tym prezes Izby Dyscyplinarnej”