15 lutego 2020

OKO.Press: „Rzecznik dyscyplinarny Ziobry uczcił ustawę kagańcową. Zrobił sędziemu dyscyplinarkę za pytanie do SN”


Udostępnij

„Zarzuty dyscyplinarne w dniu wejścia w życie ustawy kagańcowej dostał sędzia z Jeleniej Góry Andrzej Żuk. Rzecznikowi dyscyplinarnemu ministra Ziobry nie spodobało się jego pytanie prawne do SN, w którym sędzia pytał o status sędziego powołanego przez nową KRS.” „Zrobieniem dyscyplinarki w pierwszym dniu obowiązywania ustawy kagańcowej, czyli w piątek 14 lutego 2020, pochwalił się […]


„Zarzuty dyscyplinarne w dniu wejścia w życie ustawy kagańcowej dostał sędzia z Jeleniej Góry Andrzej Żuk. Rzecznikowi dyscyplinarnemu ministra Ziobry nie spodobało się jego pytanie prawne do SN, w którym sędzia pytał o status sędziego powołanego przez nową KRS.”

„Zrobieniem dyscyplinarki w pierwszym dniu obowiązywania ustawy kagańcowej, czyli w piątek 14 lutego 2020, pochwalił się zastępca rzecznika dyscyplinarnego dla sędziów Przemysław Radzik. Trzy zarzuty dyscyplinarne za negowanie nowej KRS dostał sędzia Andrzej Żuk z Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze. Rzecznik dyscyplinarny chce też zawieszenia sędziego w obowiązkach służbowych.”

„Zarzuty nie są związane z samą ustawą kagańcową, opierają się jeszcze na starych przepisach ustawy o sądach. Wymowne jest jednak ich ogłoszenie w dniu kiedy zaczęła obowiązywać ustawa kagańcowa, która ma karać niepokornych sędziów właśnie za podważanie legalności nowej KRS i Izby Dyscyplinarnej przy SN.”

Tekst pochodzi z portalu OKO.Press

Pełna treść artykułu: OKO.Press: „Rzecznik dyscyplinarny Ziobry uczcił ustawę kagańcową. Zrobił sędziemu dyscyplinarkę za pytanie do SN”