9 września 2019

OKO.Press: „Rzecznik dyscyplinarny Michał Lasota chce ścigania sędziów, którzy orzekli, że za długo prowadził sprawę”


Udostępnij

„Zastępca rzecznika dyscyplinarnego Michał Lasota doniósł na trzech sędziów z Elbląga. Popadli mu wydaniem orzeczenia, w którym uznali, że przez ponad rok przewlekle prowadził jedną ze spraw jako sędzia. I nakazali zapłacić obywatelowi odszkodowanie.” „W ubiegłym tygodniu na wokandę Sądu Okręgowego w Elblągu trafiła skarga obywatela na sędziego Michała Lasotę. Obywatel skarżył się na przewlekłość […]


„Zastępca rzecznika dyscyplinarnego Michał Lasota doniósł na trzech sędziów z Elbląga. Popadli mu wydaniem orzeczenia, w którym uznali, że przez ponad rok przewlekle prowadził jedną ze spraw jako sędzia. I nakazali zapłacić obywatelowi odszkodowanie.”

„W ubiegłym tygodniu na wokandę Sądu Okręgowego w Elblągu trafiła skarga obywatela na sędziego Michała Lasotę. Obywatel skarżył się na przewlekłość w sprawie, którą prowadził Lasota w lubawskim sądzie rejonowym. Chodzi o sprawę karną dotyczącą „naruszenia czynności narządu ciała”. Skargę na przewlekłość złożył pokrzywdzony w tej sprawie, bo choć sprawa nie jest obszerna (mieści się w jednym tomie akt), to sędzia Michał Lasota przez rok nie podejmował w niej czynności.”

„Reakcja Michała Lasoty, którego nazwisko w ostatnim czasie pojawiło się w kontekście afery hejterskiej w ministerstwie sprawiedliwości, była błyskawiczna. Z informacji, do których dotarło OKO.press wynika, że wystąpił on do zastępcy rzecznika dyscyplinarnego działającego przy Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku, by wszczął wobec tej trójki sędziów postępowanie wyjaśniające.”

Tekst pochodzi z portalu OKO.Press

Pełna treść artykułu: OKO.Press: „Rzecznik dyscyplinarny Michał Lasota chce ścigania sędziów, którzy orzekli, że za długo prowadził sprawę”

Zobacz też: Michał Lasota – Archiwum Represji