12 marca 2021

OKO.Press: Prokuratura chce siłowego zatrzymania sędziego Tulei. „To już nie scenariusz białoruski, ale turecki”


Udostępnij

Prokuratura Krajowa wystąpi do nielegalnej Izby Dyscyplinarnej o zgodę na zatrzymanie i siłowe doprowadzenie przez policję Igora Tulei. „Pewnie zapukają do mnie o godzinie 6 rano, skują kajdankami i wyciągną z mieszkania. Ale nie będę się ukrywać. To już nawet nie jest scenariusz białoruski, tylko turecki”. „O planie siłowego zatrzymania Tulei przez policję, który jest […]


Prokuratura Krajowa wystąpi do nielegalnej Izby Dyscyplinarnej o zgodę na zatrzymanie i siłowe doprowadzenie przez policję Igora Tulei. „Pewnie zapukają do mnie o godzinie 6 rano, skują kajdankami i wyciągną z mieszkania. Ale nie będę się ukrywać. To już nawet nie jest scenariusz białoruski, tylko turecki”.

„O planie siłowego zatrzymania Tulei przez policję, który jest symbolem wolnych sądów, Prokuratura Krajowa poinformowała w piątek 12 marca 2021 roku, po południu. To jej odpowiedź na fakt, że sędzia po raz trzeci nie stawił się na jej wezwanie w charakterze podejrzanego. Prokuratura chce go przesłuchać i postawić – bzdurny oraz noszący cechy politycznego linczu – zarzut karny za wydanie krytycznego dla PiS orzeczenia.”

„Tuleya w piątek 12 marca miał dobrowolnie się stawić w tym celu w Prokuraturze Krajowej. Ale się nie stawił. Był jednak pod siedzibą prokuratury na pikiecie w jego obronie wraz z niezależnymi sędziami i prokuratorami. Tuleya konsekwentnie lekceważy wyzwania, bo nie uznaje za sąd nielegalnej Izby Dyscyplinarnej, która uchyliła mu immunitet, a tym samym nie uznaje za legalne działań Prokuratury Krajowej.”

Tekst pochodzi z portalu OKO.Press

Pełna treść artykułu: OKO.Press: Prokuratura chce siłowego zatrzymania sędziego Tulei. „To już nie scenariusz białoruski, ale turecki”