6 maja 2021

OKO.Press: Prof. Strzembosz: „Zwykła, niska zemsta. Wstyd!” W obronie sędziego Wróbla


Udostępnij

„To zwykła zemsta na człowieku, którego nie można było inaczej dotknąć ze względu na jego nieskalaną postawę i wysoki poziom orzecznictwa” – tak mówi o sprawie dyscyplinarnej sędziego Włodzimierza Wróbla prof. Adam Strzembosz. Rozprawa sędziego odroczona. „Grupa osób, która siebie nazywa Izbą Dyscyplinarną Sądu Najwyższego, rozpoznaje sprawę wybitnego, prawdziwego sędziego, która to sprawa dotyczy czynu, […]


„To zwykła zemsta na człowieku, którego nie można było inaczej dotknąć ze względu na jego nieskalaną postawę i wysoki poziom orzecznictwa” – tak mówi o sprawie dyscyplinarnej sędziego Włodzimierza Wróbla prof. Adam Strzembosz. Rozprawa sędziego odroczona.

„Grupa osób, która siebie nazywa Izbą Dyscyplinarną Sądu Najwyższego, rozpoznaje sprawę wybitnego, prawdziwego sędziego, która to sprawa dotyczy czynu, którego nie było. Sędzia Wróbel nie miał żadnego obowiązku sprawdzenia, czy określona osoba przebywa w zakładzie karnym, czy nie, był tylko sprawozdawcą. Wszelkie czynności administracyjne zwykle należą, jeżeli by taki obowiązek był, do przewodniczącego składu. Wybrano zatem kogoś, kto się wyróżnia poziomem orzecznictwa, autorytetem i kompetencjami.

Zwykła, dość niska i mało skuteczna zemsta na człowieku, którego nie można było inaczej dotknąć ze względu na jego nieskalaną postawę i wysoki poziom orzecznictwa. Wstyd, to jedno można powiedzieć”

– mówił prof. Adam Strzembosz w czwartek 6 maja pod Sądem Najwyższym, gdzie odbyła się zorganizowana przez Komitet Obrony Sprawiedliwości demonstracja w obronie sędziego Włodzimierza Wróbla.

Przed sądem zebrało się kilkanaście osób, przemawiali: Maria Ejchart-Dubois, sędzia Marta Kożuchowska-Warywoda, sędzia Igor Tuleya, sędzia SN Michał Laskowski, adw. Michał Wawrykiewicz z Wolnych Sądów.

Tekst pochodzi z portalu OKO.Press

Pełna treść artykułu: OKO.Press: Prof. Strzembosz: „Zwykła, niska zemsta. Wstyd!” W obronie sędziego Wróbla