10 stycznia 2020

OKO.Press: „Polscy sędziowie mogą liczyć na solidarność Europejskiego Stowarzyszenia Sędziów, mówi OKO.press jego prezes”


Udostępnij

Obecność na marszu w Warszawie potwierdzili sędziowie z co najmniej 15 krajów. To pierwsza taka akcja w 70-letnich dziejach Europejskiego Stowarzyszenia Sędziów. OKO.press rozmawia z jego prezesem: „Od kilku lat mówię głośno o niebezpiecznej ścieżce, na którą wkroczyły polskie władze. Ich celem jest zniweczenie trójpodziału władzy” „Przewodniczący Europejskiego Stowarzyszenia Sędziów (EAJ) José Igreja Matoswyjaśnia dlaczego […]


Obecność na marszu w Warszawie potwierdzili sędziowie z co najmniej 15 krajów. To pierwsza taka akcja w 70-letnich dziejach Europejskiego Stowarzyszenia Sędziów. OKO.press rozmawia z jego prezesem: „Od kilku lat mówię głośno o niebezpiecznej ścieżce, na którą wkroczyły polskie władze. Ich celem jest zniweczenie trójpodziału władzy”

„Przewodniczący Europejskiego Stowarzyszenia Sędziów (EAJ) José Igreja Matoswyjaśnia dlaczego w sobotę 11 stycznia 2020 wraz z innymi europejskimi sędziami weźmie udział w „Marszu Tysiąca Tóg” w obronie niezawisłości sędziów w Polsce.”

„Udział zapowiedzieli także szefowie innych europejskich stowarzyszeń sędziów, w tym Filipe Marques z Magistrats Européens pour la Démocratie et les Libertés (MEDEL) i były przewodniczący tego stowarzyszenia i przyjaciel Polski Vito Monetti, prokurator z Genui.”

Tekst pochodzi z portalu OKO.Press

Pełna treść artykułu: OKO.Press: „Polscy sędziowie mogą liczyć na solidarność Europejskiego Stowarzyszenia Sędziów, mówi OKO.press jego prezes”