11 maja 2021

OKO.press: „Pilne! Sąd w Olsztynie zawiesił decyzję Izby Dyscyplinarnej w sprawie sędziego Juszczyszyna”


Udostępnij

„To precedensowe i sensacyjne orzeczenie. Po raz pierwszy polski sąd wprost podważył decyzję nielegalnej Izby Dyscyplinarnej. Orzeczenie sądu w Olsztynie jest natychmiast wykonalne, co oznacza, że Paweł Juszczyszyn może wrócić do pracy w sądzie.” „Orzeczenie zostało wydane w poniedziałek 10 maja 2021 roku przez trzy osobowy skład Sądu Okręgowego w Olsztynie. Wydali je sędziowie wydziału […]


„To precedensowe i sensacyjne orzeczenie. Po raz pierwszy polski sąd wprost podważył decyzję nielegalnej Izby Dyscyplinarnej. Orzeczenie sądu w Olsztynie jest natychmiast wykonalne, co oznacza, że Paweł Juszczyszyn może wrócić do pracy w sądzie.”

„Orzeczenie zostało wydane w poniedziałek 10 maja 2021 roku przez trzy osobowy skład Sądu Okręgowego w Olsztynie. Wydali je sędziowie wydziału cywilnego: Juliusz Ciejek (przewodniczący składu), Przemysław Jagosz i Wojciech Wacław.”

„W orzeczeniu sąd wstrzymał wykonanie decyzji nielegalnej Izby Dyscyplinarnej z lutego 2020 roku, o zawieszeniu Pawła Juszczyszyna w obowiązkach sędziego i obnażeniu mu pensji o 40 procent. Orzeczenie wydano w ramach tzw. zabezpieczenia, które poprzedza złożenie przez sędziego pozwu przeciwko Izbie Dyscyplinarnej i I prezes Sądu Najwyższego.”

„To oznacza, że sędzia powinien od środy 12 maja zostać dopuszczony do wykonywania obowiązków sędziego – w tym orzekania – w macierzystym sądzie Rejonowym w Olsztynie. Należy się jednak spodziewać, że jego prezes Maciej Nawacki (nominat resortu Ziobry), jednocześnie członek nowej KRS, znowu będzie utrudniał wykonanie korzystnego dla Juszczyszyna orzeczenia.”

Tekst pochodzi z portalu OKO.press

Pełna treść artykułu: OKO.press: „Pilne! Sąd w Olsztynie zawiesił decyzję Izby Dyscyplinarnej w sprawie sędziego Juszczyszyna”