26 sierpnia 2021

OKO.press: „Małgorzata Bednarek złamała orzeczenia TSUE ws. Izby Dyscyplinarnej. To była prokurator od Ziobry”


Udostępnij

„Małgorzata Bednarek z nielegalnej Izby Dyscyplinarnej demonstracyjnie zlekceważyła orzeczenia TSUE rozpoznając sprawę o uchylenie immunitetu sędziom. Za to byłej bliskiej współpracowniczce Zbigniewa Ziobry grozi w przyszłości zarzut karny.” „Małgorzata Bednarek to była prokurator, która zakładała stowarzyszenie prokuratorów Ad Vocem, skupiające tzw. ziobrystów. Do nielegalnej Izby Dyscyplinarnej dostała się dzięki nominacji nowej, upolitycznionej Krajowej Rady Sądownictwa. […]


„Małgorzata Bednarek z nielegalnej Izby Dyscyplinarnej demonstracyjnie zlekceważyła orzeczenia TSUE rozpoznając sprawę o uchylenie immunitetu sędziom. Za to byłej bliskiej współpracowniczce Zbigniewa Ziobry grozi w przyszłości zarzut karny.”

„Małgorzata Bednarek to była prokurator, która zakładała stowarzyszenie prokuratorów Ad Vocem, skupiające tzw. ziobrystów. Do nielegalnej Izby Dyscyplinarnej dostała się dzięki nominacji nowej, upolitycznionej Krajowej Rady Sądownictwa. Orzeczenia TSUE z połowy lipca 2021 roku złamała ona w czwartek 26 sierpnia 2021 roku.”

„Przed południem Bednarek rozpoznała jednoosobowo wniosek o uchylenie immunitetu dwóm sędziom z Tarnowa. Wystąpiła o to prywatna osoba, która chciała wnieść przeciwko sędziom prywatne oskarżenie. Bednarek odmówiła uchylenia immunitetu. Ale wydana przez nią korzystna dla sędziów decyzja nie ma znaczenia, bo w świetle orzeczeń TSUE Bednarek nie mogła w ogóle rozpoznać tej sprawy. A robiąc to, złamała te orzeczenia. Co ciekawe Bednarek w uzasadnieniu swojej decyzji ani słowem nie odniosła się do orzeczeń TSUE, tak jakby w ogóle ich nie było.”

„Zdaniem wielu prawników i niezależnych sędziów osoby zasiadające w nielegalnej Izbie Dyscyplinarnej za łamanie orzeczeń TSUE będą mogły być w przyszłości pociągnięte do odpowiedzialności karnej z artykułu 231 kodeksu karnego, który mówi o przekroczeniu uprawnień i niedopełnieniu obowiązków służbowych.”

Treść pochodzi z portalu OKO.press

Pełna treść artykułu: OKO.press: „Małgorzata Bednarek złamała orzeczenia TSUE ws. Izby Dyscyplinarnej. To była prokurator od Ziobry”