28 czerwca 2020

OKO.Press: „Lista ściganych i represjonowanych sędziów. Rzecznicy dyscyplinarni Ziobry w akcji (Schab, Radzik, Lasota)”


Udostępnij

„Już blisko 80 sędziów broniących niezależności wymiaru sprawiedliwości jest ściganych przez rzeczników dyscyplinarnych ministra Ziobry. W rocznicę powołania głównego rzecznika i jego zastępców OKO.press publikuje długą już listę prześladowanych sędziów.” „Dziś, w drugą rocznicę powołania, Schab, Lasota i Radzik mogą się „pochwalić” długą listą niezależnych sędziów wobec których prowadzą sprawy dyscyplinarne. OKO.press dwa razy publikowało […]


„Już blisko 80 sędziów broniących niezależności wymiaru sprawiedliwości jest ściganych przez rzeczników dyscyplinarnych ministra Ziobry. W rocznicę powołania głównego rzecznika i jego zastępców OKO.press publikuje długą już listę prześladowanych sędziów.”

„Dziś, w drugą rocznicę powołania, Schab, Lasota i Radzik mogą się „pochwalić” długą listą niezależnych sędziów wobec których prowadzą sprawy dyscyplinarne. OKO.press dwa razy publikowało już taką listę, ale z miesiąca na miesiąc jest ona coraz dłuższa.”

Publikujemy więc w tę „rocznicę” aktualną listę ściganych dyscyplinarnie i represjonowanych sędziów. To nasza autorska lista, powstała na podstawie tekstów o dyscyplinarkach opublikowanych w OKO.press.

„Na liście znajdują się sędziowie i całe grupy sędziów, którym wytaczane są sprawy dyscyplinarne i prokuratorskie w związku z obroną niezależności sądów i praworządności.”

„Lista nie jest kompletna, bo nie wszyscy sędziowie chcą rozmawiać o dyscyplinarkach. Dodatkowo na liście są też sędziowie, wobec których sprawy prowadzą lokalni rzecznicy dyscyplinarni.”

Tekst pochodzi z portalu OKO.Press

Pełna treść artykułu: OKO.Press: „Lista ściganych i represjonowanych sędziów. Rzecznicy dyscyplinarni Ziobry w akcji (Schab, Radzik, Lasota)”