11 lipca 2020

OKO.Press: „Lista ściganych i nękanych dyscyplinarkami prokuratorów. Rzecznicy dyscyplinarni Ziobry w akcji”


Udostępnij

„Ponad dwudziestu niepokornych prokuratorów za krytykę prokuratury Ziobry i za działania w obronie wolnej od nacisków prokuratury, jest ścigana przez rzeczników dyscyplinarnych. Część z nich ma już dyscyplinarki. Kolejnym prokuratura chce stawiać zarzuty karne.” „Wszczynanie postępowań dyscyplinarnych wobec osób broniących niezależności wymiaru sprawiedliwości jest formą represji i szykan. Celem dyscyplinarek jest zastraszenie i złamanie niezależnych […]


„Ponad dwudziestu niepokornych prokuratorów za krytykę prokuratury Ziobry i za działania w obronie wolnej od nacisków prokuratury, jest ścigana przez rzeczników dyscyplinarnych. Część z nich ma już dyscyplinarki. Kolejnym prokuratura chce stawiać zarzuty karne.”

„Wszczynanie postępowań dyscyplinarnych wobec osób broniących niezależności wymiaru sprawiedliwości jest formą represji i szykan. Celem dyscyplinarek jest zastraszenie i złamanie niezależnych sędziów oraz prokuratorów. Bo to oni od kilku lat bronią wolnych sądów i domagają się niezależnej prokuratury.”

„Niepokornych sędziów i prokuratorów ścigają rzecznicy dyscyplinarni Zbigniewa Ziobry, który jest jednocześnie ministrem sprawiedliwości i Prokuratorem Generalnym.”

Tekst pochodzi z portalu OKO.Press

Pełna treść artykułu: OKO.Press: „Lista ściganych i nękanych dyscyplinarkami prokuratorów. Rzecznicy dyscyplinarni Ziobry w akcji”