13 grudnia 2019

KOS_zdjęcia

OKO.Press: „Koniec trójpodziału władz i zamach na Konstytucję. Sędziowie, adwokaci, prokuratorzy zagrożeni”


Udostępnij

„Sędziowie, adwokaci i prokuratorzy są zjednoczeni i solidarni w obliczu zagrożenia. PiS chce im odebrać możliwość walki o swoją niezależność, o standardy demokratycznego państwa prawa i o prawa i wolności obywateli. OKO.press relacjonuje nadzwyczajną konferencję prasową Komitetu Obrony Sprawiedliwości.” „13 grudnia 2109 roku obudziliśmy się w nowej rzeczywistości. W nocy wypowiedziano wojnę z sądami i […]


„Sędziowie, adwokaci i prokuratorzy są zjednoczeni i solidarni w obliczu zagrożenia. PiS chce im odebrać możliwość walki o swoją niezależność, o standardy demokratycznego państwa prawa i o prawa i wolności obywateli. OKO.press relacjonuje nadzwyczajną konferencję prasową Komitetu Obrony Sprawiedliwości.”

„13 grudnia 2109 roku obudziliśmy się w nowej rzeczywistości. W nocy wypowiedziano wojnę z sądami i sędziami. A to oznacza wojnę z obywatelami” – mówiła prawniczka Maria Ejchart-Dubois na nadzwyczajnej konferencji Komitetu Obrony Sprawiedliwości KOS zwołanej w odpowiedzi na projekt ustawy wymierzonej w sędziów, prokuratorów i adwokatów.”

Danuta Przywara, Prezeska Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka nie miała wątpliwości: „Trwa wojna, wypowiedziana prawom i wolnościom każdego z nas. To kolejny krok w stronę wyprowadzenia nas z Unii Europejskiej. Kraj, w którym nie respektuje się prawa do sądu każdej przebywającej w tym kraju osoby – zarówno obywatela, jak i obywatela innych krajów, w tym UE – nie może być krajem należącym do  unii. Wniesienie wczoraj do laski marszałkowskiej projektu ustawy uderzającej w sędziów,  może świadczyć o głebokiej krótkowzroczności, albo może być prognostykiem tego, dokąd zmierza władza”.”

Tekst pochodzi z portalu OKO.Press

Pełna treść artykułu: OKO.Press: „Koniec trójpodziału władz i zamach na Konstytucję. Sędziowie, adwokaci, prokuratorzy zagrożeni”