1 maja 2021

OKO.press: Jak chciano wrobić sędziego Żurka i krakowskich sędziów w szczepienia bez kolejki oraz w „Kastę”.


Udostępnij

„Prawicowa prasa posądziła krakowskich sędziów o wpychanie się bez kolejki na szczepienie przeciwko koronawirusowi. Ale wpychania się nie było, tylko chaos. A jako pierwsza zaszczepiła się prezes sądu Dagmara Pawełczyk-Woicka z nominacji Ziobry, jej partner i dyrektor sądu z nadania resortu Ziobry.” „Ta sprawa wywołuje duże emocje, żyją nią krakowskie sądy, przez chwilę temat podgrzewały […]


„Prawicowa prasa posądziła krakowskich sędziów o wpychanie się bez kolejki na szczepienie przeciwko koronawirusowi. Ale wpychania się nie było, tylko chaos. A jako pierwsza zaszczepiła się prezes sądu Dagmara Pawełczyk-Woicka z nominacji Ziobry, jej partner i dyrektor sądu z nadania resortu Ziobry.”

„Ta sprawa wywołuje duże emocje, żyją nią krakowskie sądy, przez chwilę temat podgrzewały prawicowe media. Zainteresował się tym nawet sam minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i jego słynny rzecznik dyscyplinarny Przemysław Radzik, który zwietrzył okazję do uderzenia w krakowskich sędziów, znanych na całą Polskę z obrony niezależności. Radzik wezwał nawet obywateli do składania do donosów na sędziów.”

„W kontekście „afery ze szczepieniem kasty” pojawiło się nawet nazwisko byłego rzecznika starej, legalnej KRS Waldemara Żurka, który broni praworządności i jest jednym z symboli wolnych sądów. Ale jak ustaliło OKO.press „afery” nie było. A winny jest chaos organizacyjny, za który odpowiadają władze krakowskiego sądu, ale też rząd PiS.”

Radzik wydał komunikat, w którym informuje, że w tej sprawie już 10 kwietnia wszczął postępowanie wyjaśniające w kierunku możliwości popełnienia przewinienia dyscyplinarnego uchybienia godności urzędu sędziego. Radzik to uchybienie godności opisał w komunikacie jako zachowanie polegające: „na publicznym prezentowaniu budzących zgorszenie i społeczny sprzeciw zachowań podczas akcji szczepień przeciwko chorobie zakaźnej COVID – 19 poprzez zaszczepienie się lub usiłowanie zaszczepienia się poza kolejnością z powoływaniem się na pełniony urząd sędziego”.

Tekst pochodzi z portalu OKO.press

Pełna treść artykułu: OKO.press: Jak chciano wrobić sędziego Żurka i krakowskich sędziów w szczepienia bez kolejki oraz w „Kastę”.