6 lipca 2021

OKO.press: „Chcą dobić sędziego Żurka. Robią mu już 11. dyscyplinarkę! I to nie koniec”


Udostępnij

„Jeden z symboli wolnych sądów Waldemar Żurek znowu jest ścigany przez rzecznika dyscyplinarnego Ziobry. O jedenastej już dyscyplinarce powiadomiono go tuż przed urlopem. To wygląda na systematyczne nękanie i represjonowanie.” „Sędzia Waldemar Żurek z Sądu Okręgowego w Krakowie właśnie dowiedział się, że postawiono mu nowy zarzut dyscyplinarny. Postawił go zastępca rzecznika dyscyplinarnego dla sędziów Michał […]


„Jeden z symboli wolnych sądów Waldemar Żurek znowu jest ścigany przez rzecznika dyscyplinarnego Ziobry. O jedenastej już dyscyplinarce powiadomiono go tuż przed urlopem. To wygląda na systematyczne nękanie i represjonowanie.”

„Sędzia Waldemar Żurek z Sądu Okręgowego w Krakowie właśnie dowiedział się, że postawiono mu nowy zarzut dyscyplinarny. Postawił go zastępca rzecznika dyscyplinarnego dla sędziów Michał Lasota, który ściga niezależnych sędziów za byle co. Robi to wraz z głównym rzecznikiem dyscyplinarnym Piotrem Schabem i drugim jego zastępcą Przemysławem Radzikiem.”

„Najnowsza sprawa dyscyplinarna – już 11. z rzędu jaką założono Żurkowi – wygląda na naciąganą i absurdalną. Tak jakby wytoczono ją tylko po to, by po raz kolejny uderzyć w niepokornego sędziego, który broni wolnych sądów.”

„Michał Lasota uderza w Żurka rzekomą sprawą sprzed trzech lat. Zarzuca mu, że 30 lipca 2018 roku w przerwie trwającego Kolegium Sądu Okręgowego w Krakowie miał zapowiedzieć w słowach skierowanych do wiceprezesa tegoż sądu Mieczysława Potejki, że jak zostanie ministrem sprawiedliwości to prezesi i wiceprezesi sądów powołani przez resort Ziobry „będą siedzieć”. Według Lasoty sędzia uchybił tym godności urzędu sędziego.”

„„Zbliża się mój urlop. Z doświadczenia widzę, że zawsze przed urlopem lub długim weekendem uaktywniają się przeciwko mnie rzecznicy dyscyplinarni i prokuratura” – mówi OKO.press sędzia Żurek. – „Nawet jak będę miał 100 dyscyplinarek nie dam się złamać. Nie zmienię postępowania. Nadal będę walczył o wolne sądy oraz o doprowadzenie do odpowiedzialności tych, co złamali Konstytucję, i tych, co ich w tym wspierali. Kiedyś to wszystko będzie rozliczone” – podkreśla sędzia Żurek.”

Tekst pochodzi z portalu OKO.press

Pełna treść artykułu: OKO.press: „Chcą dobić sędziego Żurka. Robią mu już 11. dyscyplinarkę! I to nie koniec”