30 grudnia 2019

Newsweek: „Paweł Juszczyszyn: Władza bez kontroli, także tej sądowej, zawsze będzie wypaczona i zdegenerowana”


Udostępnij

„Jestem tu, gdzie jestem, stoję ramię w ramię z innymi sędziami, na straży prawa i konstytucji. Całe zawodowe życie przygotowywano nas do tej roli. Jeśli to wymaga obecności w mediach, traktuję to jak obowiązek. Nikt nas tego nie uczył i nie czuję się z tym komfortowo. Ale trzeba pokazać, że się nie poddajemy. Wiem, jak […]


„Jestem tu, gdzie jestem, stoję ramię w ramię z innymi sędziami, na straży prawa i konstytucji. Całe zawodowe życie przygotowywano nas do tej roli. Jeśli to wymaga obecności w mediach, traktuję to jak obowiązek. Nikt nas tego nie uczył i nie czuję się z tym komfortowo. Ale trzeba pokazać, że się nie poddajemy. Wiem, jak wiele siły sędziom, adwokatom czy prokuratorom daje dziś wsparcie tysięcy ludzi, którzy protestują na ulicach przeciwko łamaniu prawa. To nasza powinność być z nimi i stawać po stronie sprawiedliwości.” – sędzia Paweł Juszczyszyn w rozmowie dla Newsweek Polska.

Pełna treść artykułu: Newsweek: „Paweł Juszczyszyn: Władza bez kontroli, także tej sądowej, zawsze będzie wypaczona i zdegenerowana”

Zobacz też: Paweł Juszczyszyn – Archiwum Represji