13 stycznia 2020

„NEWS OKO.press. Tego jeszcze nie było: hurtowa dyscyplinarka dla sędziów, bo nie chcą orzekać z Iwańcem od Małej Emi”


Udostępnij

„Ponad 10 sędziom z pionu karnego Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa grozi dyscyplinarka za list do prezesa sądu. Napisali w nim dlaczego nie chcą orzekać z Jakubem Iwańcem, którego nazwisko pada w kontekście afery hejterskiej. Sędziów za list ściga teraz rzecznik dyscyplinarny ministra Ziobry.” Jak ustaliło OKO.press, zastępca rzecznika dyscyplinarnego Michał Lasota zainteresował się kilkunastoma sędziami […]


„Ponad 10 sędziom z pionu karnego Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa grozi dyscyplinarka za list do prezesa sądu. Napisali w nim dlaczego nie chcą orzekać z Jakubem Iwańcem, którego nazwisko pada w kontekście afery hejterskiej. Sędziów za list ściga teraz rzecznik dyscyplinarny ministra Ziobry.”

Jak ustaliło OKO.press, zastępca rzecznika dyscyplinarnego Michał Lasota zainteresował się kilkunastoma sędziami z wydziału karnego Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa. Wysłał właśnie do nich wezwania, w których żąda wyjaśnień. Lasota prowadzi bowiem postępowanie wyjaśniające w związku z „możliwym popełnieniem przewinienia dyscyplinarnego poprzez uchybienie godności sędziego”.

„Sędziowie z Mokotowa mieli popełnić delikt dyscyplinarny, wysyłając list do wiceprezesa Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa Grzegorza Krysztofiuka, w którym mieli użyć określeń pomawiających i znieważających sędziego Jakuba Iwańca. Tak przynajmniej uważa Lasota.”

„Sędziowie taki list wysłali w listopadzie 2019 roku. Według informacji OKO.press napisali w nim, że nie widzą możliwości, by razem orzekać z Iwańcem do czasu wyjaśnienia jego roli w aferze hejterskiej.”

Tekst pochodzi z portalu OKO.Press

Pełna treść artykułu: „NEWS OKO.press. Tego jeszcze nie było: hurtowa dyscyplinarka dla sędziów, bo nie chcą orzekać z Iwańcem od Małej Emi”