12 stycznia 2020

„NEWS OKO.press. Sędziowie z Olsztyna nie przestraszyli się. Skierowali 7 nowych pytań o legalność neo-KRS”


Udostępnij

„Sędziowie z Olsztyna nie boją się ani rzeczników dyscyplinarnych ministra Ziobry, ani ustawy kagańcowej. Kilka dni temu zadali siedem pytań prawnych do Sądu Najwyższego, w których pytają, czy sędziowie awansowani przez nową KRS mogą legalnie sądzić i wydawać wyroki. Pytania do SN zadali prawie wszyscy sędziowie wydziału odwoławczego.” „Sędziowie z Sądu Okręgowego w Olsztynie właśnie […]


„Sędziowie z Olsztyna nie boją się ani rzeczników dyscyplinarnych ministra Ziobry, ani ustawy kagańcowej. Kilka dni temu zadali siedem pytań prawnych do Sądu Najwyższego, w których pytają, czy sędziowie awansowani przez nową KRS mogą legalnie sądzić i wydawać wyroki. Pytania do SN zadali prawie wszyscy sędziowie wydziału odwoławczego.”

„Sędziowie z Sądu Okręgowego w Olsztynie właśnie pokazali odwagę i niezależność. Bo za zadawanie pytań prawnych do SN dotyczących legalności niekonstytucyjnie wybranej nowej KRS grożą dziś dyscyplinarki, a może nawet zarzuty karne.”

„Ich pytania są też precedensowe, bo z informacji OKO.press wynika, że udział w ich zadaniu wzięli prawie wszyscy z ok. 10 sędziów orzekających w IX Wydziale Cywilnym Odwoławczym Sądu Okręgowego, w tym orzekający tam na delegacji Paweł Juszczyszyn.”

Tekst pochodzi z portalu OKO.Press

Pełna treść artykułu: „NEWS OKO.press. Sędziowie z Olsztyna nie przestraszyli się. Skierowali 7 nowych pytań o legalność neo-KRS”