2 maja 2021

News OKO.press: sędziom przywracającym Juszczyszyna do orzekania grozi prokuratura i dyscyplinarki


Udostępnij

„Represje grożą trzem sędziom z Bydgoszczy, które orzekły, że Paweł Juszczyszyn może wrócić do pracy w sądzie. Jak ustaliło OKO.press, rzecznik dyscyplinarny Ziobry zażądał właśnie akt tej sprawy, a prezes olsztyńskiego sądu Maciej Nawacki pogroził sędziom prokuraturą.” „Represje za wydanie precedensowego i głośnego orzeczenia w sprawie sędziego Pawła Juszczyszyna z Sądu Rejonowego w Olsztynie grożą […]


„Represje grożą trzem sędziom z Bydgoszczy, które orzekły, że Paweł Juszczyszyn może wrócić do pracy w sądzie. Jak ustaliło OKO.press, rzecznik dyscyplinarny Ziobry zażądał właśnie akt tej sprawy, a prezes olsztyńskiego sądu Maciej Nawacki pogroził sędziom prokuraturą.”

„Represje za wydanie precedensowego i głośnego orzeczenia w sprawie sędziego Pawła Juszczyszyna z Sądu Rejonowego w Olsztynie grożą trzem sędziom z Sądu Rejonowego w Bydgoszczy. To sędzie wydziału pracy: Iwona Wiśniewska, Katarzyna Błażejowska, Anetta Marciniak.”

„W połowie kwietnia 2021 roku wydały orzeczenie o dopuszczeniu sędziego Juszczyszyna do wykonywania wszystkich obowiązków służbowych, w tym do orzekania. Orzeczenie to tzw. zabezpieczenie, które jest natychmiast wykonalne.”

„Jak wynika z informacji OKO.press, udostępnienia akt z tym orzeczeniem zażądał właśnie od bydgoskiego sądu zastępca rzecznika dyscyplinarnego dla sędziów Przemysław Radzik. Jest on znany z robienia dyscyplinarek niezależnym sędziom za byle co. Sąd akta już mu wysłał. Działanie Radzika należy odbierać co najmniej jako wywieranie presji na bydgoski sąd, który w sprawie Juszczyszyna będzie jeszcze wydawał kolejne orzeczenia.”

Tekst pochodzi z portalu OKO.Press

Pełna treść artykułu: News OKO.press: sędziom przywracającym Juszczyszyna do orzekania grozi prokuratura i dyscyplinarki