13 grudnia 2019

natemat.pl: „Oto najbardziej niebezpieczne punkty z projektu PiS o posłusznych sądach”


Udostępnij

„– Projekt PiS to ogłoszenie stanu wojennego wobec sędziów, a każdy stan wojenny uderza w społeczeństwo. Ta sytuacja wymaga mocnej, stanowczej i szybkiej reakcji ze strony obywateli, Senatu i Unii – mówi mec. Maria Ejchart–Dubois, prezeska Komitetu Obrony Sprawiedliwości.” „To bardzo szeroki projekt, który daje politykom już nie bat, ale cały arsenał broni przeciwko sędziom. […]


„– Projekt PiS to ogłoszenie stanu wojennego wobec sędziów, a każdy stan wojenny uderza w społeczeństwo. Ta sytuacja wymaga mocnej, stanowczej i szybkiej reakcji ze strony obywateli, Senatu i Unii – mówi mec. Maria Ejchart–Dubois, prezeska Komitetu Obrony Sprawiedliwości.”

„To bardzo szeroki projekt, który daje politykom już nie bat, ale cały arsenał broni przeciwko sędziom. Na jego mocy prawnicy musieliby tłumaczyć się im z tego, w jakich grupach internetowych się udzielają i do jakich stowarzyszeń należą. Ludzie ekipy rządzącej dostaliby nowe uprawnienia w karaniu niezależnych sędziów. Wolność samorządów sędziowskich zostałaby de facto zlikwidowana.”

„To projekt antykonstytucyjny i antyeuropejski, który ma służyć jednej partii w tym, by mogła łamać i naginać prawo jak jej wygodnie. Tak na marginesie, dość przerażający jest też moment, w którym partia go ogłosiła.”

Tekst pochodzi z portalu natemat.pl

Pełna treść artykułu: natemat.pl: „Oto najbardziej niebezpieczne punkty z projektu PiS o posłusznych sądach”