7 sierpnia 2019

Założyciel LOGO LSO_zdjęcie

Królowie życia w prokuraturze „dobrej zmiany” – raport Stowarzyszenia Prokuratorów Lex Super Omnia


Udostępnij

„W dokumencie tym szczegółowo omówiono pogarszające się wyniki statystyczne, odbiegające w sposób zdecydowany od osiąganych w czasach niezależnej prokuratury. Przede wszystkim obnażono faktyczną intencję reformy prokuratury, która bez wątpienia ukierunkowana była na instytucjonalne przejęcie prokuratury w celu wykorzystywania jej w bieżącej walcepolitycznej. Raport stał się wielkim sukcesem Stowarzyszenia, mimo iż jego przygotowanie łączyło się z […]


„W dokumencie tym szczegółowo omówiono pogarszające się wyniki statystyczne, odbiegające w sposób zdecydowany od osiąganych w czasach niezależnej prokuratury. Przede wszystkim obnażono faktyczną intencję reformy prokuratury, która bez wątpienia ukierunkowana była na instytucjonalne przejęcie prokuratury w celu wykorzystywania jej w bieżącej walcepolitycznej.

Raport stał się wielkim sukcesem Stowarzyszenia, mimo iż jego przygotowanie łączyło się z wieloma trudnościami w pozyskiwaniu danych i informacji, a także dużym nakładem pracy. Był pierwszym dokumentem prezentującym w sposób kompleksowy konsekwencje tzw. „dobrej zmiany” w prokuraturze, która z instytucji mającej stać na straży prawa i strzec praworządności uczyniła narzędzie w rękach rządzących do realizacji ich partykularnych interesów partyjnych.”

Królowie życia w prokuraturze „dobrej zmiany” – raport Stowarzyszenia Prokuratorów Lex Super Omnia