5 września 2021

„Izba Dyscyplinarna chce demonstracyjnie złamać orzeczenia TSUE. I bierze się za sędziów SN”


Udostępnij

„Nielegalna Izba Dyscyplinarna idzie na wojnę z UE. Mimo zawieszenia swej działalności przez TSUE w poniedziałek będzie decydować, czy uchylić immunitet sędziemu SN Andrzejowi Stępce. A potem zajmie się prof. Włodzimierzem Wróblem. To łamanie z premedytacją orzeczeń TSUE.” „We wrześniu nielegalna Izba Dyscyplinarna może znowu zacząć działać pełną parą. Przynajmniej na razie ma taki plan, […]


„Nielegalna Izba Dyscyplinarna idzie na wojnę z UE. Mimo zawieszenia swej działalności przez TSUE w poniedziałek będzie decydować, czy uchylić immunitet sędziemu SN Andrzejowi Stępce. A potem zajmie się prof. Włodzimierzem Wróblem. To łamanie z premedytacją orzeczeń TSUE.”

„We wrześniu nielegalna Izba Dyscyplinarna może znowu zacząć działać pełną parą. Przynajmniej na razie ma taki plan, bo zasiadające w niej osoby powyznaczały dużo spraw dotyczących sędziów, prokuratorów, radców prawnych i adwokatów. Wokanda zapełnia się też na październik. To sprawy o uchylenie immunitetu i sprawy dyscyplinarne.”

„Już w poniedziałek 6 września 2021 o godz. 10:00 zbierze się trzyosobowy skład Izby, by rozpoznać wniosek Prokuratury Krajowej o uchylenie immunitetu sędziemu Sądu Najwyższego Andrzejowi Stępce ze starej, legalnej Izby Karnej. Przewodniczącą składu i sprawozdawcą sprawy jest Małgorzata Bednarek (na zdjęciu powyżej), była prokurator bliska Zbigniewowi Ziobrze. W składzie jest jeszcze inny były prokurator Adam Roch oraz Adam Tomczyński, były prawnik, który chwalił obecne rządy.”

„Jeśli przeprowadzą postępowanie i podejmą decyzję ws. immunitetu sędziego Stępki, będzie to jawne złamanie orzeczeń TSUE z 14 i 15 lipca 2021 roku. TSUE orzekł wtedy, że Izba Dyscyplinarna nie jest legalnym sądem oraz zawiesił jej działalność, zwłaszcza w sprawach o uchylenie immunitetu. Izba powinna przestać działać i być zlikwidowana.”

Tekst pochodzi z portalu OKO.press

Pełna treść artykułu: OKO.press: „Izba Dyscyplinarna chce demonstracyjnie złamać orzeczenia TSUE. I bierze się za sędziów SN”