12 marca 2021

Gazeta.pl: „Prokuratura Krajowa chce przymusowego doprowadzenia Igora Tuleyi na przesłuchanie. Będzie wniosek do SN”


Udostępnij

„Prokuratura Krajowa wystąpi do Sądu Najwyższego o przymusowe doprowadzenie na przesłuchanie do prokuratury sędziego Igora Tuleyi – przekazała PK w komunikacie przesłanym Polskiej Agencji Prasowej. Prokuratura chce przedstawić sędziemu zarzuty dotyczące bezprawnego rozpowszechniania informacji.” „Prokuratura Krajowa twierdzi, że sędzia Igor Tuleya ma obowiązek stawić się na przesłuchanie w prokuraturze, czego już trzykrotnie nie zrobił. Przesłuchania […]


„Prokuratura Krajowa wystąpi do Sądu Najwyższego o przymusowe doprowadzenie na przesłuchanie do prokuratury sędziego Igora Tuleyi – przekazała PK w komunikacie przesłanym Polskiej Agencji Prasowej. Prokuratura chce przedstawić sędziemu zarzuty dotyczące bezprawnego rozpowszechniania informacji.”

„Prokuratura Krajowa twierdzi, że sędzia Igor Tuleya ma obowiązek stawić się na przesłuchanie w prokuraturze, czego już trzykrotnie nie zrobił. Przesłuchania miały odbyć się 18 stycznia, 10 lutego i 12 marca.”

„Jak informuje PK w komunikacie przesłanym Polskiej Agencji Prasowej, w związku z tym Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej wystąpi o zgodę do Sądu Najwyższego o przymusowe doprowadzenie Igora Tuleyi.

– Wydaje mi się, że ta decyzja nie jest zaskakująca, ponieważ prokurator, wysyłając wezwania, wspomniał o tym, że mogą być zastosowane środki przymusu. Od samego początku liczyłem się z takim scenariuszem. Oczywiście dobrowolnie nie stawię się w prokuraturze na przesłuchanie, ponieważ działania prokuratury są niezgodne z prawem. Mój immunitet nie został uchylony, ponieważ tzw. Izba Dyscyplinarna nie jest sądem – komentował sędzia Igor Tuleya w piątek po południu w TVN24.”

Tekst pochodzi z portalu Gazeta.pl

Pełna treść artykułu: Gazeta.pl: „Prokuratura Krajowa chce przymusowego doprowadzenia Igora Tuleyi na przesłuchanie. Będzie wniosek do SN”